Festivalio uždarymas – su baltos vėliavos pakėlimu

 • Teksto dydis:

Baltos vėliavos iškėlimu virš Kauno tvirtovės Linkuvos įtvirtinimo statinių komplekso uždarytas tarpsritinis kultūros paveldo festivalis "Baterija".

Šeštadienį susirinkusieji į istorinį objektą, nuo kurio atsiveria įspūdinga panorama, galėjo atverti fantaziją tam, kas yra ant žemės, po žeme ir ore. Simboliniu šio renginio objektu pasirinkta, organizatorių žodžiais, Baltoji trispalvė. "Atsisakant militaristinės materinės terminologijos ir ikonografijos apie pralaimėjimą, virš karinių objektų sodrios psichologinės-istorinės juodai raudonos rustikos iškeliamas didžiulis baltas, švarus ir naujas laukas kaip mistinis balto vėjo kūnas ar Baltoji trispalvė. Ta, kuri dar nepatyrė prizmės lašo lūžio, o talpindama pirminę grynos idėjos galią neša neužrašytus ir nespalvintus, bet tikrus burtus į eterį, bei skelbia kitokios pergalės metą", – taip savo idėją pristatė architektas, tapytojas Mantas Maziliauskas.

Plazdanti vėliava, požemiuose skaitoma poezija ir gamta, matant įstabią Kauno panoramą, anot organizatorių, "įkrauna sąmonės ir kūriškumo baterijas". "Baterijos įsikrovė" – taip, anot VšĮ Kauno tvirtovės parkas projektų vadovo Egidijaus Bagdono, tarpsritinio paveldo renginio rengėjai vadiną procesą, kai apleistas erdves atranda kultūra: nuo klasikinės iki šiuolaikinės muzikos, šokis, meninės rezidencijos, kinas, audiovizualizacijos, šviesa ir kiti kūrybiniai eksperimentai.

Renginio metu savo kūryba dalijosi Aistis Žekevičius, Simonas Bernotas, Tadas Greičiūnas, Romanas Averincevas ir kiti autoriai, kurie savo eilėse kalba apie egzistenciją, istoriją, kasdienybę, paprastus šiuolaikinio žmogaus dalykus, minties galią, perspektyvas.

Anot organziatorių, gilesni pamąstymai priverčia atsigręžti į tikrąją žmogaus prigimtį ir pasaulį, tai lyg atsvara karinei tvirtovės prigimčiai. Visus susirinkusiuosius arbata ir sriuba vaišino "Šilainiai Project" autorė Evelina Šimkutė, jau tapusi VIII forto ir Linkuvos įtvirtinimų įgulos dalimi. Tai savanoriška įgula, kurios narius vienija ne vien entuziazmas domėtis Kauno tvirtovės istorija, tačiau ją tvarkyti ir įveiklinti. Vėliava renginio vietoje plevėsuos visą savaitę, primindama festivalio baigtį ir vieną paskutinių metų renginių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytautas

Vytautas portretas
Panašiomis progomis ne sykį esu pagalvojęs, o ir rašęs bei žodžiu reiškęs mintį, kad pirmiausia derėtų liautis dirbus niekus. Tuomet esmėms rastųsi daugiau energijos ir kitų išteklių. Ar esame tokie dideli ir galingi, kad galime sau leisti daryti tokias vaikiškas klaidas, kaip Gedimino kalno Vilniuje nuplikinimas, medžių bei krūmų šio kalno stačiuose šlaituose visiškas pašalinimas? Ši, atsiprašant, vėliava - irgi to paties daržo piktžolė.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių