Šviežumas ir sezoniškumas – svarbiausi gero maisto bruožai

  • Teksto dydis:

Maisto tinklaraščio „Running Vita“ autorės Vitos Marijos Murėnaitės receptus instagramo paskyroje stebi tūkstančiai sekėjų, tačiau ji mieliau prisistato kaip virėja nei nuomonės formuotoja. Receptų kūrėja ragina pasinaudoti gausiu rudens derliumi ir papildyti savo stalą sezoninėmis gėrybėmis.

– Šiandien socialiniuose tinkluose jūsų receptus ir mamos daržo džiaugsmus stebi didžiulė bendruomenė. Nuo ko viskas prasidėjo?

– Nuo virėjos profesijos ir prasidėjo mano karjera, kurią vėliau turėjau sustabdyti dėl labai problemiškos odos plaštakų srityje. Tiesiog nebegalėjau toliau dirbti virtuvėje. Vėliau savęs ieškojau savanoriaudama, dirbdama įvairius su maistu nesusijusius darbus, bet širdis linko prie maisto gamybos.

Tada nusprendžiau receptais pradėti dalytis ir socialiniuose tinkluose. Kai per pirmąjį karantiną instagramo paskyroje pasidalijau vaizdo įrašu su idėja, kaip iškepti traškų sumuštinį, kurį keptuvėje reikia prispausti kokiu nors sunkiu daiktu, mano sekėjų skaičius per parą padvigubėjo. Atrodo, kai visi buvome uždaryti namuose, žmonėms būtent to ir reikėjo – naujų, greitai paruošiamų receptų su vienu kitu „mediniu” juokeliu ar šmaikščiu komentaru.

Nesu didelė sveikos gyvensenos ekspertė, gyvenu pagal pajautimą ir jokiais būdais savęs neriboju.

– Būtent kūrybiškumu ir išsiskiria jūsų turinys. Viename naujausių savo receptų instagramo paskyroje paserviravote ir asmeninio gyvenimo naujieną. Kaip jūsų bendruomenė sureagavo į tokį naujienos pateikimą?

– Socialiniuose tinkluose labai mažai rodau savo asmeninį gyvenimą, todėl natūralu, kad žmonės smalsauja. Neplanuoju daugiau dalytis ir ateityje, nes daugiausia dėmesio skiriu būtent receptams ir smagiam jų pateikimui. Žinoma, paskelbus apie nėštumą viename iš receptų vaizdo įrašų, vėliau pasipylė žinutės su šauktukais, neva nėščiosioms negalima kepenėlių pašteto, grybų, ananasų, vynuogių, pipirų ir pan. Juokiuosi, kad mano vaikelis bus toks pat gurmanas kaip ir aš, todėl jau dabar pratinu jį prie įvairių produktų.

– Kokiais principais vadovaujatės rinkdamasi produktus ir gamindama maistą?

– Nesu didelė sveikos gyvensenos ekspertė, gyvenu pagal pajautimą ir jokiais būdais savęs neriboju. Net ir šiuo metu valgau beveik viską – tik dėl nėštumo vengiu žalios mėsos ir žuvies. Maisto gaminimas man yra kasdienybė, bet kartu ir šventė. Kiekvieną kartą gamindama galvoju kaip save ar kitus palepinti, kaip padaryti kažką, kas priverstų nusišypsoti ir sušildytų krūtinę.

Gamindama maistą daugiausia dėmesio skiriu sezoniškumui. Kadangi su mama turime nuostabų daržą ir šiltnamį, dar ankstyvą pavasarį, vėliau vasarą ir rudenį valgome savo rankomis užaugintas ekologiškas daržoves. Manau, šviežumas ir sezoniškumas yra svarbiausios gero maisto savybės. Jei apsiperku prekybos centruose, visuomet stengiuosi rinktis vietinę produkciją.

– Gausiai užderėjus įvairioms rudens daržovėms, dažnas suka galvą, ką su jomis nuveikti. Kaip jūs mėgstate panaudoti savo daržo gėrybes, norėdama paruošti greitus pietus ar vakarienę?

– Tikrai rudenį dažniausiai norisi naudoti tai, kas dar auga sode – baklažanus, prinokusius pomidorus, paprikas, cukinijas, moliūgus, burokėlius. Daržoves paprasčiausiai kepu keptuvėje aliejuje, jei norisi sočiau, dar įdedu konservuotų tunų ar avienos – išeina sotūs, pilni spalvų ir skonių pietūs.

Labai mėgstu makaronus, todėl bet koks receptas su jais taip pat yra mielas mano širdžiai. Daržoves supjaustau tokio dydžio gabalėliais kaip pasirinkti makaronai ir gerai jas apkepu keptuvėje. Pradedu nuo kiečiausių, tokių kaip morkos, svogūnai, česnakas, paprikos. Kai viskas apskrunda, dedu baklažanus, cukinijas, patisonus, pomidorus ar kitas gėrybes iš daržo. Daržovėms suminkštėjus, sudedu prieskonius (dažniausiai naudoju tik druską ir pipirus), suberiu virtus makaronus, įpilu šiek tiek vandens, kuriame virė makaronai ir viską gerai išmaišau. Jei norisi, pabarstau fetos ar ant viršaus užtarkuoju kietojo sūrio.

– Gal žinote kokią gudrybę, kaip sveikus pietus paruošti iš vakaro?

– Mano mėgstamiausias būdas yra į stiklainį įdėti greitai paruošiamų makaronų su „Tom yum“ arba kario pasta, keliomis skirtingomis daržovėmis, sultinio kubeliu, kepintų sezamų aliejumi, gabalėliu sviesto ir šviežiomis žolelėmis. Visa tai kitą dieną tiesiog užpilu verdančiu vandeniu ir po kelių minučių galima mėgautis nuostabia ir sočia azijietiška sriuba.

– Į savo knygą „Kaip per sviestą“ sudėjote daug virtuvės patarimų naujokams. Ką patartumėte tiems, kurie visgi nesijaučia jaukiai savo namų virtuvėje?

– Kadaise ir man daug kas nepavykdavo virtuvėje. Esu sudeginusi ar iki galo neiškepusi šimto pyragų, buvo laikai, kai ir tešla nekilo, kažką nusūdžiau, kažkas pervirė ar neiškepė. Juk vieną kartą nepasisekus, negali sustoti ir visko mesti. Maisto gamyba yra kiekvieno žmogaus kasdienybės dalis, todėl, išmokus tam tikrų gudrybių, jausiesi gerokai tvirčiau ir geriau. Ne veltui juk yra sakoma, ką išmoksi – ant pečių nenešiosi. Su maistu būtent taip ir yra – kartą išmokus kepti skanų omletą, kitą kartą jau viskas atrodo paprasčiau.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių