Dvylika patiekalų – į vieną skrandį

"Kai pagrindinis valgymas – vakare, o per dieną neturėjome nė kąsnio burnoje, prie Kūčių stalo pulsime su žvėrišku apetitu. Kad taip neatsitiktų, reikia pavalgyti pusryčius, per dieną gerti daugiau vandens, pavakariams sukrimsti obuolį", – pataria G.Jasmontienė.

Valgyti Kūčias kuo anksčiau, kad dar liktų laiko prieš miegą išeiti pasivaikščioti ir pasigrožėti žvaigždėtu dangumi – pats geriausias variantas.

Nenuvertinkime vištienos

O ką valgyti kitą dieną?

Gydytoja K.Jasmontienė sakė orkaitėje kepsianti vištą, nes jos mėsa yra vienas geriausių visaverčių baltymų šaltinių, o lyginant su populiariąja kiauliena, vištienoje yra net iki 40 proc. mažiau riebalų. Ši mėsa, pasirodo, turi ir geležies ir kitų organizmui reikalingų vitaminų bei mineralinių medžiagų. Išties, juk kažkada būtent vištiena, jos sultiniais buvo maitinami ligoniai, kad sustiprėtų po sunkios ligos ar operacijos. Tačiau šiandien šiai mėsai, juolab iš paukštynuose užaugintų vištų, turime ir priekaištų.

"Paukštienos kokybė pirmiausia priklauso nuo paukščių auginimo sąlygų. Mėsos pramonėje keliami itin aukšti standartai paukščių auginimui, antibiotikus draudžiama naudoti paukščių ligų profilaktikai", – gydytoja K.Jasmontienė žino, kodėl nepasitikime šia mėsa.

Specialistė pataria vištieną valgyti virtą, troškintą garuose ar keptą orkaitėje, nenaudojant riebalų jai ruošti.

"Vištieną valgykite be odelės – taip sumažinamas cholesterolio kiekis", – dar vieną patarimą pateikia gydytoja.

Ir tai dar ne viskas: prie paukštienos – jokių mišrainių su majonezais, riebaluose keptų bulvių!

Taigi, lieka palinkėti skanių, bet sveikų Kūčių ir Kalėdų valgių.


Gydytojos dietologės K.Jasmontienės receptas

Tai tradicinis gydytojos patiekalas Kūčių vakarienei. Jis skanu ir karštas, ir šaltas.

Reikia:

200 g avinžirnių,

pusės raudonos ir žalios paprikos,

1 mėlyno svogūno,

2 skiltelės česnako,

pusės baklažano,

1 pomidoro,

pusės citrinos sulčių,

1 džiovintos aitriosios paprikos,

aliejaus (tinkamo kepti – skanu ir lydytas sviestas), druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų pagal skonį,

saujos šviežių petražolių, žiupsnelio raudonėlių.

Pirmiausia reikia išvirti avinžirnius. Juos geriausia užpilti vandeniu ir laikyti per naktį. Virti su žiupsneliu druskos ne mažiau kaip valandą.

Apkepinti smulkiai supjaustytą svogūną. Kai jis suminkštėja, sudėti smulkiais gabaliukais supjaustytą papriką, baklažaną, sutrupinti aitriąją papriką. Kepti visą laiką maišant.

Kai daržovės gražiai apkeps, sudėti nuluptą ir kubeliais supjaustytą pomidorą, sutraiškytą česnaką. Viską maišant kepti dar kelias minutes, tada suberti išvirtus avinžirnius, įdėti šviežiai maltų pipirų. Troškinti, kol avinžirniai sušils.



NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
As tai viska skaiciuoju i ta dvylika ptiekalu , ir duona , ir kisieliu ir viskas , kas valgoma ir nera tiek daug , kaip kazkurie isivaizduoja, ramiu kuciu ir linksmu Sv.Kaledu ! Sypsokites !!!

Tai va

Tai va portretas
Kaip drasiai visiems siulo valgyti zuvi. Jei zmogus turi problemu su skydliauke zuvi galima valgyti retai, plius jam gali is vis but uzdrausta naudoti juros druska. Tad, atsargiai su zuvimi, turite zinoti ar ji jums tinka.

patiekalas

patiekalas portretas
tikra nesąmonnė ta dvylika patiekalų....Užtenka vieno ar dviejų patiekalų.....Nė vienoje šalyje taip nėra.....Šeimininkės tik vargsta ruošdamos tuos patiekalus.....Vieto to pabendrautų su namiškiais,šeima.....Tikrai biblijoje nėra parašyta,kai gimė kūdikėlis,tiek patiekalų buvo,dabar centrai siūlo tik pirkti,pirkti....fu
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių