Muskas pristatė „baisiai protingą“ DI pokalbių robotą Pereiti į pagrindinį turinį

Muskas pristatė „baisiai protingą“ DI pokalbių robotą

2025-02-18 09:36
Jūras Barauskas (ELTA)

Elono Musko dirbtinio intelekto kompanija pirmadienį pristatė naujausią jos sukurto pokalbių roboto „Grok 3“ versiją, kuri, kaip tikisi šis milijardierius, įsitvirtins itin konkurencingame sektoriuje, kuriame jau varžosi tokios platformos, kaip „ChatGPT“ ir kinų „DeepSeek“.

Muskas pristatė „baisiai protingą“ DI pokalbių robotą
Muskas pristatė „baisiai protingą“ DI pokalbių robotą / Scanpix nuotr.

Naujoji platformos versija pristatyta tuo metu, kai turtingiausias pasaulyje žmogus naudojasi milžiniškomis JAV prezidento Donaldo Trumpo suteiktomis galiomis, kad pertvarkytų ir likviduotų federalines agentūras.

Prasidėjus šiai precedento neturinčios išlaidų mažinimo kampanijai kilo ne vienas klausimas dėl galimo intereso konflikto, turint omenyje tai, kad daugelis iš šių agentūrų vykdo atskirų didžiulės E. Musko verslo imperijos dalių priežiūrą.

E. Muskas pokalbių robotą „Grok 3“ pristatė kaip „baisia protingą“ ir turintį dešimteriopai daugiau skaičiavimo išteklių nei praėjusių metų rugpjūtį pasirodęs jo pirmtakas.

Šis E. Musko kompanijos „xAI“ flagmanas buvo apmokomas naudojant sintetinius duomenis, jame yra įdiegta mechanizmų, leidžiančių jam pasitaisyti ir išvengti „haliucinacijomis“ vadinamų klaidų, nuo kurių kenčia kai kurie DI pokalbių robotai, melagingus ar klaidinančius duomenis imantys laikyti faktais.

„Grok 3“ pasižymi labai galingais argumentavimo gebėjimais ir ligi šiol atliktuose bandymuose „Grok 3“ lenkia visas kitas rinkoje esančias mums žinomas platformas, o tai yra geras ženklas“, – vaizdo ryšio priemonėmis dalyvaudamas praėjusią savaitę Dubajuje vykusiame Pasaulio vyriausybių viršūnių susitikime kalbėjo E. Muskas.

Šis atnaujintas pokalbių robotas žengia į sferą, kurioje jau dabar yra apstu žaidėjų, o atskiros šalys skuba pristatyti vis tobulesnius ir ekonomiškesnius DI produktus.

Kinijos startuolis „DeepSeek“ praėjusį mėnesį supurtė pasaulio DI pramonę, pristatydamas pigų ir kokybišką pokalbių robotą „R1“ ir tokiu būdu mesdamas iššūkį JAV siekiams pasaulyje užimti pirmą vietą kuriant tokias technologijas.

Be to, „Grok 3“ konkuruos ir su bendrovės „OpenAI“ pokalbių robotu „ChatGPT“ – tai reiškia, kad E. Muskas stoja į kovą su savo buvusiu kolega ir dabartiniu nesutaikomu priešu Samu Altmanu.

E. Muskas ir S. Altmanas priklausė 11 žmonių komandai, 2015 m. įsteigusiai bendrovę „OpenAI“. Šis projektas, sukurtas kaip atsvara korporacijos „Google“ dominavimui dirbtinio intelekto srityje, savo pradinį finansavimą, kurio suma siekė 45 mln. JAV dolerių, gavo būtent iš E. Musko.

Po trejų metų E. Muskas iš šio projekto pasitraukė, o 2022 m. „OpenAI“ pristatė pokalbių robotą „ChatGPT“, tapusį tikra pasaulio technologijų sensacija, kuri nebuvo E. Musko rankų darbas, o S. Altmaną pavertė žvaigžde.

Judviejų santykiai nuo to laiko darėsi vis labiau toksiški, o praėjusią savaitę kompanijos „Open AI“ valdyba atmetė E. Musko siūlymą už bemaž 100 mln. JAV dolerių sumą nupirkti bendrovę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų