„Meta“ planuoja povandeniniu kabeliu sujungti penkis žemynus Pereiti į pagrindinį turinį

„Meta“ planuoja povandeniniu kabeliu sujungti penkis žemynus

2025-02-18 13:44
Emilija Ferdmanaitė (ELTA)

„Facebook“ ir „Instagram“ valdanti „Meta“ pranešė, kad nuties per penkis žemynus besidriekiantį povandeninį kabelį, kuriuo bus galima perduoti duomenis, įskaitant skirtus dirbtinio intelekto vystymui. Kabelis bus daugiau nei 50 000 kilometrų ilgio ir jungs JAV, Pietų Afriką, Indiją, Braziliją ir „kitas regionus“, penktadienį savo tinklaraštyje rašė „Meta“.

„Meta“ planuoja povandeniniu kabeliu sujungti penkis žemynus
„Meta“ planuoja povandeniniu kabeliu sujungti penkis žemynus / Scanpix nuotr.

Pasaulinė skaitmeninė komunikacija yra priklausoma nuo didžiulio povandeninių kabelių tinklo, sudaryto iš maždaug 1,2 mln. kilometrų kabelių, rodo 2024 m. ataskaita, kurią parengė JAV įsikūręs Strateginių ir tarptautinių tyrimų centras (CSIS).

Skaitmeniniai titanai, tokie kaip „Meta“, pastaruoju metu taip pat veržiasi į povandeninių kabelių pasaulį, kuriame ilgą laiką dominavo specializuotos įmonės, tokios kaip Amerikos „SubCom“, Prancūzijos ASN, Japonijos NEC ir Kinijos HMN.

Tarpžemyniniai duomenų srautai – pasaulinės ekonominės veiklos pagrindas, tačiau jie dažnai patiria atsitiktinę žalą dėl povandeninių nuošliaužų, cunamių ar traukiamų laivų inkarų. Jie taip pat gali tapti tyčinio sabotažo ir šnipinėjimo taikiniais.

Sausio mėnesį NATO pradėjo specialų patruliavimą Baltijos jūroje po įtariamų atakų prieš telekomunikacijų ir elektros kabelius, dėl kurių ekspertai ir politikai apkaltino Rusiją.

„Project Waterworth“ – taip pavadintas „Meta“ planas – turėtų „sustiprinti pasaulio skaitmeninių magistralių mastą ir patikimumą... gausia, didelio greičio jungtimi, reikalinga dirbtinio intelekto inovacijoms skatinti“. Įmonė teigė, kad šis kabelio projektas yra „daugiamilijardinė, daugiametė investicija“.

Tai, kad „Meta“ aiškiai nurodė dirbtinį intelektą kaip kabelio tiesimo priežastį, rodo, jog ši technologija be galo imli duomenims, todėl ateinančiais metais pasaulinis skaitmeninių duomenų srautas greičiausiai dar labiau išaugs.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Atsakas suveikė

Kai nutrauke ru kabeli sabotažas sustojo?
1
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų