Medžiai keturkampiais kamienais: kam galvos skausmas, o kam - pramoga

Jau nuo senovės žmonės yra pripratę prie įprastų, apskritimo formos kamienus turinčių, augalų, tačiau Panamoje auga išskirtiniai - keturkampio formos kamieną turintys medžiai, kurie paneigia visus mūsų visuomenėje susiformavusius standartus, kokie turėtų būti augalai. Visgi net ir būdami unikalūs, šie medžiai yra tokie pat kaip kiti, jei atsižvelgtume į jų biologinę sandarą.

Mūsų planeta pilna staigmenų ir netikėtų atradimų, tačiau šis fenomenas jau metų metus stebina net visko mačiusius mokslininkus. Nukeliavus kelis kilometrus į šiaurę nuo Panamos Kanalo zonos yra slėnis, dominantis savo augalija ne tik mokslininkus, bet ir, netikėtus atradimus bei reginius mėgstančius, turistus.

Slėnis prieš tūkstančius metų susidarė iš didžiulio El Valle de Anton ugnikalnio pelenų. Milžiniškas ugnikalnis snaudžia jau 500 tūkstančių metų. Ši vieta yra iš tiesų ne pats geriausias pasirinkimas ilgalaikiui gyvenimui, nes ugnikalnis dar nėra priskirtas užgesusių grupei. Nepaisant to, šioje teritorijoje tikrai netrūksta gyventojų, nes vietiniai šias vietas laiko stebuklingomis, ir noriai gyvena ugnikalnio papėdėje, nekreipdami dėmesio į tai, kad šis ugnikalnis gali bet kada išsiveržti.

El Valle de Anton slėnis ypatingas savo ryškiaspalvėmis geltonosiomis varlėmis, tačiau didžiausią žmonių dėmesį pritraukia medžiai keturkampiais kamienais. Šie medžiai ne tik primena keturkampio formą, tačiau iš tiesųsudaro beveik statų kampą, tad pridėję pagaliukus pamatytume, kad susidaro apytiksliai 90 laipsnių kampas, o pats medžio kamienas sudaro beveik taisyklingą kvadratą.

Arboles Cuadrados medžiai yra iš medvilninių medžių šeimos (lot. Cottonwood family), tačiau vieninteliai pasižymi tokia išskirtine savybe. Šiuos medžius kasdien aplanko didžiulis kiekis turistų, nes tai tikrai smagi atrakcija visiems, vykstantiems prie Panamos kanalo. Juolab, kad šalia šių medžių yra tikrai nemaža teritorija, turinti įspūdingą kraštovaizdį ir didelį turistinių takų tinklą.

Kas lemia medžių formą?

Mokslininkai iš Floridos universiteto pabandė išsiaiškinti, kokios sąlygos lemia tokią unikalią šių medžių savybę. Jie paėmė kelis egzempliorius, bandė juos auginti normaliomis sąlygomis, tikrino, ar medžiai išlaikys savo unikalią formą. Buvo įsitikinta,kad tik šiame didžiulio ugnikalnio slėnyje medžiai gali turėti tokius kamienus, nes jų egzemplioriai grįžo į normalų apskritimo formos kamieną.

Vietiniai gvyentojai tiki, kad būtent El Valle de Anton ugnikalnio pelenai sudaro sąlygas medžiams išlaikyti tokius kamienus. Jie šį ugnikalnį laiko ypatingu ir visuomet mano, kad jis daro įtaką visiems aplinkui vykstantiem reiškiniams.

Keisčiausia, kad šie medžiai tokie jau daugybę metų, ir net besikeičianti aplinka nepaveikia jų ir nepriverčia grįžti į normalią formą. Tai, kad šie medžiai keturkampiais kamienais esti jau labai ilgą laiką, įrodo jų keturkampės rievės, tai ir padaro šiuos medžius tokius išskirtinius iš visos margos augalijos paletės.

Visgi net išlikę tokį ilgą laiką medžiai tikrai nėra amžini ir vis spartėjanti ir besiplečianti žmonių ūkinė veikla gali paveikti jų aplinką daug stipriau nei mes manome. Tokiu atveju šie išskirtiniai medžiai prarastų savo unikalią savybę be galimybės ją susigrąžinti.


Šiame straipsnyje: mediskamienasmokslo mįslė

NAUJAUSI KOMENTARAI

woke

woke portretas
Tikrai,pasaulis pilnas paslapciu ir stebuklu nepaliaujamai stebina zmonija! Pirma karta pamaciau tokius medzius keturkampiais kamienais. Ir kitur yra ugnikalniai,bet kazkodel medziai auga iprastais apvaliais kamienais,o cia... Nuostabu ir labai idomu. Deretu issaugoti sita dalyka,tik kaip?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių