Ar plikledis ir lijundra – tas pats? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar plikledis ir lijundra – tas pats?

Ar plikledis ir lijundra – tas pats?
Ar plikledis ir lijundra – tas pats? / A. Ufarto / BFL nuotr.

LRT Radijo klausytojas Jonas iš Pabradės įsitikinęs, kad lijundra ir plikledis yra tas pats. Tačiau specialistai sako, kad tai yra skirtingi dalykai, be to, plikledis gali susidaryti ne tik dėl lijundros. 

„Radijas skelbia – plikledis, vietomis lijundra. Kas yra lijundra? Tai ledu virstantis lietus, tokiu lietumi apšalusi žemė, nepadengta sniegu. Kaip ir plikledis – tas pats“, – mano Jonas.

Tačiau Hidrometeorologijos tarnybos meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė sako, kad lijundra greičiau yra procesas, kai, esant neigiamai temperatūrai, lyja ir tie peršaldyto, šalto lietaus lašeliai vos pasiekę paviršių – suledėja.

„Medžių šakos ir žemės paviršius pasidengia ledu. Tai tas ledas, kuris yra ant žemės paviršiaus, jau vadinamas plikledžiu“, – sako Hidrometeorologijos tarnybos meteorologinių prognozių skyriaus vedėja.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad plikledis dažnai susidaro ne tik dėl lijundros. Apledėję ir slidūs keliai būna ir po atodrėkio staigiai atšalus. „Taip pat yra tokia plikledžio rūšis, kaip šlapio sniego samplūka, – kai šlapdriba, šlapias sniegas, krenta ant kelio, jį greitai suvažinėja, prispaudžia mašinų ratai ir jis pasidaro matinis, tarsi stiklinis“, – aiškina V. Ralienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų