Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, operatyviai reaguodami ir tikrindami iš SEB banko gautą informaciją, nustatė ir sulaikė šešis asmenis, kurie iš banko klientų sąskaitų neteisėtai pervedė ir vėliau išgrynino Vilniuje esančiuose bankomatuose ir banko skyriuose beveik 35 tūkst. litų.
2012 m. gruodžio 27 d. Lietuvos kriminalinės policijos biure pagal gautą SEB banko pranešimą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žalingo programinio kodo (kompiuterinio viruso) sukūrimo ir neteisėto įdiegimo į informacinę sistemą, neteisėto elektroninės bankininkystės klientų autentifikavimo kodų ir slaptažodžių įgijimo ir laikymo, neteisėto prisijungimo prie SEB banko informacinės sistemos, panaudojant įgytus šio banko klientų autentifikavimo kodus ir slaptažodžius, neteisėtų finansinių operacijų jo klientų sąskaitose esančiomis piniginėmis lėšomis ir didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule.
Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2012 m. gruodžio 14 d. iki 2012 m. gruodžio 27 d. SEB bankas gavo 9 klientų pranešimus dėl neteisėto piniginių lėšų iš asmeninių sąskaitų nurašymo, naudojantis internetinės bankininkystės sistema. Visuose pranešimuose klientai teigė, kad sąskaitose nurodytų operacijų neatliko, asmenų, į kurių sąskaitas buvo pervesti pinigai, nepažįsta, ir niekas, be jų žinios, šių pavedimų atlikti negalėjo. Tokiu būdu iš klientų sąskaitų neteisėtai buvo pervesta ir vėliau išgryninta Vilniuje esančiuose bankomatuose ir banko skyriuose 34 980 litų.
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, tikrindami šią informaciją, nustatė ir sulaikė šešis asmenis. Keturiems iš jų buvo pareikšti įtarimai dėl svetimo turto įgijimo apgaule. Vienam asmeniui pareikštas įtarimas dėl neteisėtų finansinių operacijų atlikimo su SEB banko klientų sąskaitose esančiomis piniginėmis lėšomis ir dėl svetimo turto įgijimo apgaule, dalyvaujant organizuotoje grupėje. Minėtas asmuo šiuo metu yra suimtas.
Policija atkreipia dėmesį, kad žmonės turi būti atidūs, nepalikinėtų ir neperduotų savo prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodų tretiesiems asmenims. Pastebėjus bet kokius įtarimą keliančius kompiuterio, bankinės sistemos veiksmus, pvz., prašymus suvesti prisijungimo kodus ar suteikti kitą konfidencialią informaciją, gyventojai prašomi nedelsiant kreiptis į policiją bei banką.
Naujausi komentarai