Pirmąkart sukurta ekonominio modeliavimo programa

Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir vadybos fakultetas nuo šių metų rugsėjo 1 d. studentams ir verslininkams pasiūlys naujai sukurtą „Regionų ir verslo plėtros ekonominio modeliavimo programą“. Programa sudaryta naudojant algoritmą, kurį suprojektavo  KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto  doc. dr. Jurgita Bruneckienė, dalyvaudama projekte. Projekte dalyvavo Kauno technologijos universitetas (pagrindinis partneris), Liepojos universitetas ir Klaipėdos universitetas.

Naujovė parengta įgyvendinant Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2007–2013 m finansuotą projektą „Regionų verslo plėtros skatinimo metodologinių pagrindų kūrimas (LT-LV)“.

Projektas buvo inicijuotas 2010 metais, jo veiklos buvo orientuotos į bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje. Projekte buvo siekiama spręsti dviejų Lietuvos-Latvijos pasienio regionų (Klaipėdos apskrities ir Kurzeme regiono) bei gretutinio regiono (Kauno apskrities) verslo plėtros problemas ir didinti verslo skatinimo priemonių efektyvumą.

Regionų ir verslo plėtros ekonominio modeliavimo programa, parengta remiantis tyrimais, kurie buvo atlikti rengiant Lietuvos ir Latvijos pasienio regionų verslo augimą skatinančių veiksnių nustatymo metodiką, atliekant pasienio regionų verslo subjektų poreikių analizę ir kuriant  Lietuvos-Latvijos pasienio verslo augimo skatinimo strategiją.

Remiamasi užsienyje plačiai taikomą indeksų skaičiavimo metodika

Pirmą kartą sukurta ekonominio modeliavimo programa tiek Lietuvoje, tiek ir Latvijoje, leidžianti automatiškai paskaičiuoti indeksus ir rangus, taip pat leidžianti kiekvienam tyrėjui susikurti savo asmeninį tyrimą ir remiantis juo atlikti regiono ekonominę ir socialinę bei verslo plėtros analizę, atsižvelgiant į savo tyrimo specifiką.

„Programa atspindi pasaulyje plačiai taikomas ir žinomas ekonominės analizės priemones. Pavyzdžiui, Pasaulio ekonomikos Forumo Konkurencingumo indeksą, Transparency International Korupcijos suvokimo indeksą. Programa atlieka daug nuobodžių skaičiavimų už tyrėją,“ – sako Projekto vadovė KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto profesorė, habilituota daktarė Žaneta Simanavičienė.

Kodėl verta naudotis šia programa?

Neretai verslininkai, mokslininkai, net ir studentai, priimdami sprendimus, turi atsižvelgti į daugybės skirtingų rodiklių tendencijas. Naudojantis sukurta Regionų ir verslo plėtros ekonominio modeliavimo programa, sprendimų priėmimas lengvėtų, kadangi pateikiamas rezultatas (Indeksas) išreiškiamas viena reikšme. Ši programa taip pat gali būti naudojama kaip strateginio planavimo priemonė, kuria pasitelkiama priimant sprendimus dėl regiono ar visos šalies regionų plėtros didinimo bei atliekant taikomų strategijų ar įgyvendinamų projektų efektyvumo analizę.

„Kuriant Regionų ir verslo plėtros ekonominio modeliavimo programą, buvo siekiama, kuo didesnio jos funkcionalumo. Pavyzdžiui, ji susieta su „Microsoft Excel“ programa, todėl visus „Excel“ duomenis galima importuoti ir eksportuoti, o tai palengvina duomenų suvedimą ir tolimesnę jų analizę. Taip pat norėčiau paminėti, jog naudojantis programa, galima plėtoti ir tarptautinį bendradarbiavimą, nes joje yra įdiegtos lietuvių, anglų ir latvių kalbos,“ – apie programos galimybes pasakojo KTU Ekonomikos ir vadybos fakulteto doc. dr. J.Bruneckienė.


Šiame straipsnyje: KTU

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių