Pensijų fondai metų pradžią vadina įspūdinga

Antrosios pakopos pensijų fondų valdytojai metų pradžią vadina įspūdinga.

Fondų pateikiamais duomenimis, sausį uždirbta visiems gyventojams, nesvarbu, kur ir į ką investuoti senatvei skirti jų pinigai. Nors oficialių duomenų laukiama šią savaitę, bet „Panoramos“ turimais pačių fondų pateikiamais duomenimis, sausį bent šiek tiek uždirbo visi fondai, daugiau nei pusė – nuo pustrečio iki pusaštunto procentų.

„Vieno vidutinio pensininko portfelis rinkoj yra apie 4-5 tūkst. litų, tai, jeigu išsivaizduot, kad 10 proc. pokytis pavyzdžiui vien per sausio mėn., tai toks žmogus per mėnesį uždirbo, sakykim taip, 500 Lt“, – skaičiuoja Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Viena iš priežasčių, kurios pataisė nuotaiką rinkose, kartu ir pakoregavo privačių fondų rezultatus į teigiamą pusę, – Europos Centrinio banko sprendimas komerciniams bankams skolinti lengvatinėmis sąlygomis. Tai sumažino įtampą dėl pinigų stygiaus ir daliai rizikingomis laikytų Vyriausybių leido išplatinti obligacijas.

Būsimųjų pensininkų atstovai sako, kad džiaugtis kol kas anksti; esą pirmas objektyvus įvertinimas, kiek iš viso Lietuvoje pavyko pensijų kaupimą privačiai įteisinusi reforma, bus galimas po poros metų.

„Neverta nei labai džiaugtis, kai rinkos kyla, nei labai liūdėt, kai rinkos krenta, todėl, kad yra pensijų kaupime svarbiausia ilgalaikė investicijų grąža, tai yra tiek, kiek bus uždirbta per dešimtmečius kaupimo, svarbiausia, kad būtų uždirbta galbūt vieną-kitą proc. daugiau negu infliacija ir to visiškai pakaks“, – sako Pensijų fondų dalyvių asociacijos valdybos pirmininkas Marijus Kalesinskas.

Kaip praneša „Panorama“, realiai vertinti, ar antrosios pakopos pensijų kaupimas pasiteisino, esą bus galima 2014-iaisiais, tai yra praėjus lygiai 10 metų nuo sistemos veiklos pradžios.


Šiame straipsnyje: pensijų fondaipensija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Dokumentika

Dokumentika portretas
Homosovietikams pensijų fondų nereikia, jiems geriau bankrutavusi SODRA.

Kęstas

Kęstas portretas
Kaip susitvarkyti mūsų mažoje gimtinėje? Privatizuoti viršpelnius, gaunamus padidintos rizikos dėka, bei nacionalizuoti nuostolius, jei rizika nepasiteisina, - tik tam egzistuoja Lietuvoje esantys bankai. Todėl mums reikia valstybinio banko, kuris skolintų studentams bei strateginėms įmonėms. Todėl reikia atskirti taupymą su skolinimu nuo investicinės bankininkystės, sumažinant riziką mums visiems. Todėl reikia uždrausti akcijų opcionus visiems, išskyrus mažas pradedančias kompanijas, sumažinant apetitą rizikai. Todėl būtina neleisti bankams pervesti kapitalą į sumažintų mokesčių rojaus šalis, didinant rizikos kontrolę. Nesąžiningą kiniečių ir kitų diktatoriškai valdomų žmonių pagamintų daiktų konkurenciją reikia sulaikyti, pakeliant gamtosauginę kartelę bei didinant reikalavimus pagerinti engiamų žmonių atlyginimus bei darbo sąlygas. Laikas rimtai pradėti tvarkytis mūsų žemėje.

to Kestas

to Kestas portretas
Paskaityk ka parasei, didesnes nesamones siandien dar neskaiciau...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių