- Ona Balžekienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Dabar visa Lietuva apimta mokesčių isterijos, kuri tikrai nekuria pakantumo, tolerancijos atmosferos. Priešingai – yra supriešinami žmonės: vieni už pensininkus, kiti už verslininkus, treti už...., bet mes visi esame kažkieno tėvai, vaikai, seserys, broliai, tetos, dėdės....
Trūksta žinios savo šalies įmonėms, investuotojams, žmonėms, net ir užsieniečiams, kad jie aiškiai žinotų ir suprastų, kokioje mokesčių šalyje jie gyvens ir dirbs, kokia Lietuvoje mokesčių sistema, ir kaip mes jos laikysimės.
Rūpinkimės tos žinios skleidimu, o ne žaiskime atskirų mokesčių žaidimą. Šiandien toks, ryt gal kitoks...
Nė vienas sveiko proto investuotojas, ypač dabar, esant tokiam nestabilumui, nenorės rizikuoti investuoti. Nieko nėra blogesnio už neaiškumą ir neprognozuojamą mokesčų sistemą.
Kurkime tik tokią mokesčių sistemą, kuri padėtų kurti darbo vietas, mažintų nedarbą, didintų investicijas ir solidarizuotų Lietuvos žmones. Kiekvienas naujai įvedamas ar panaikinamas mokestis turi tarnauti tik šiems tikslams.
Kiekvienas, nors ir mažiausias, priimamas naujas, ar panaikinamas senas mokestis, turi tarnauti vieninteliam tikslui- geresniam žmonių gyvenimui.
Pateikime pagaliau aiškų atsakymą pirmiausia savo šalies žmonėms, įmonėms, kad jie aiškiai žinotų ir suprastų, kokioje šalyje jie gyvens.
Manau, kad taip aiškiai įvardydami ir laikydamiesi tų principų, pritrauksime daugiau investuotojų, sukursime daugiau darbo vietų.
Pagaliau ir kiti mokesčių mokėtojai išlįs iš to nelemto šešėlio ir atneš nemenką indėlį į Lietuvos biudžetą,- ir visi lengviau atsikvėps.
Leninų ir tadų blindų atgimimas
Dabar valdžia dirba svieto lygintojais - leninais ir tadais blindomis: „Iš dar uždirbančiųjų atimsim ir kam nors atiduosim“. Sau už “svieto lyginimą”, žinoma, nepamiršdami išsimokėti komisinių.
Dar valdžia beprotiškai nori įsiteikti neturtingiems ir išlaikytiniams (o dėl tokios politikos jų kasmet vis daugėja), ir visus dirbančiuosius skatina išvažiuoti dirbti kur nors kitur.
Jaunimui ar žmonėms, nesugebantiems užsidirbti Lietuvoje, netinka ne gyvenimo sąlygos - jiems netinka valdžios požiūris į juos. Valdžios, kuri mato tik reikalaujančius iš biudžeto pinigų savo piliečius, ir nerodančios jokios pagarbos tuos pinigus uždirbančiai tautos daliai. Ir jei dar kurį laiką taip tęsis, Lietuvoje nebeliks dirbančiųjų – liks vien išlaikytiniai ir aferistai, gerai gyvenantys iš valdžios apgaudinėjimo. Ar tokią Lietuvą mes kuriame?
Prabanga?
Skambiu vardu pavadintas “Prabangos mokestis” labiau panašus į kerštą ir viešųjų ryšių akcijas, skubant į “greitaegį reitingų liftą”, negu į sveikai mąstančio žmogaus mintis.
Galiu lažintis, kad jachtos , lėktuvai ir brangūs automobiliai iš Lietuvos iškeliaus taip pat, kaip ir dalis naujų jau iškeliavo į Latviją. O kokybiški (brangūs) namai bus statomi kitose šalyse, Lietuvoje bus tik prasti, neekonomiški.
O jau tada pradėsim galvoti apie programas, skatinančias statyti ekonomiškus namus, sukursim porą naujų komitetų, padalinį prie ministerijos, darbo grupę vyriausybėje, įdarbinsim pusšimtį etatų ir keletą saulėlydžio komisijų.
Ir “suvalgysim” visus tuos surinktus mokesčius ir dar pritrūks, teks kurpti naują šaliko mokestį (juk šalis – tai prabangos prekė, tiesa?).
Gerovės augimo kelias
Taigi ką daryti?
Išeitis paprasta: priimti įstatymą, kad valstybės biudžetas negali viršyti 25proc. BVP. (moksliškai yra įrodyta, kad neefektyvu per biudžetą perskirstyti daugiau nei 25 proc., nes tada mažėja BVP augimas ), ir kad biudžetas negali būti deficitinis.
Remiantis tais skaičiais ir planuoti išlaidas.
O ne atvirkščiai - suplanuoti išlaidas, ir po to, pasiėmus naganą, eiti medžioti dar išlikusių gyvų mokesčių mokėtojų bei iš jų išreketuoti trūkstamą sumą į,pagal kažkokius mistinius Palubinsko kriterijus, sukurtą biudžetą.
Trūksta biudžete pinigų, nori įgyvendinti kokį nors projektą? Pagalvok, kaip padidinti BVP, ir tada pinigų padaugės. Tokiu atveju valdžia taptų geriausiu žmonių draugu, nes visiems rūpėtų didinti BVP, o kartu – ir savo pajamas.
Nori didesnės dalies biudžete? Pasiūlyk idėją, kur kitur galima sutaupyti arba kaip galima padidinti Lietuvos BVP.
Oi, kaip gražiai tada visi dirbtume Lietuvos naudai.
Nebereiketų ieškoti nagano ir galvoti benderiškų schemų, kaip iš tų, dar krutančių savo šalies piliečių, išlupti paskutinius grąšius.
Negerovės augimo kelias
O benderiškos schemos, kurias labai mėgsta mūsų tautos atstovai, yra tokios: “Neleisim žmonėms gerai gyventi! Nubausim ir išbuožinsim visus, kurie nusiperka geresnius automobilius, kokybiškesnius namus ir banke turi daugiau, nei reikia kelionei į pigų Turkijos kurorta! Gyvenkite varge arba išvažiuokite iš Lietuvos!”
Ar tikrai mes to norime?
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Pokyčiai „Instagram“: tik populiarūs vaizdo įrašai pasižymės aukštesne vaizdo kokybe
Socialinių tinklų platformoje „Instagram“ – pokyčiai. Nuo šiol socialiniame tinkle aukštesne vaizdo kokybe pasižymės tik populiarumo sulaukę vaizdo įrašai, rašoma pranešime žiniasklaidai. ...
-
ESO: užsitęsus smarkiam vėjui, daliai vartotojų elektros tiekimas nutrūko ir pirmadienį
Nors savaitgalį dėl audros nutrūkęs elektros tiekimas vartotojams buvo atstatytas, pirmadienį dėl nerimstančio vėjo jis nutrūko dar 700 namų ūkių. Savo ruožtu „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia, kad šiai daliai gyve...
-
Teks priprasti prie lietuviškų atlyginimų: ką dirbs vokiečių brigados šeimų nariai?17
Užimtumo tarnyba ragina įmones siūlyti darbą Vokietijos brigados karių žmonoms ir kitiems šeimos nariams, persikelsiantiems į Lietuvą. Krašto apsaugos ministerija skaičiuoja, kad iš 5 tūkst. vokiečių karių, maždaug trečdalis...
-
Ministerija: palūkanų kompensacijos ūkininkams bus mokamos kas mėnesį
Palūkanų kompensacijos ūkininkams nuo lapkričio 1 dienos išmokamos kas mėnesį, pirmadienį pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). ...
-
Valdžios akiratyje – piktnaudžiaujantys bedarbiai: ypač pylos gauna jaunimas
Lietuvos darbdaviai sunerimę. Tarp bedarbių daugėja piktnaudžiavimo atvejų. Iš darbo išėję žmonės randa įvairiausių būdų, kaip išmoką gauti kuo ilgiau, o gavę darbo pasiūlymą jo atsisako. Dėl to kitų metų išmok...
-
Pasirašyta atnaujinta Nacionalinė kolektyvinė sutartis bus taikoma daugiau darbuotojų
Pasirašyta atnaujinta Nacionalinė kolektyvinė sutartis bus taikoma daugiau darbuotojų, pirmadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). ...
-
Pradėta platinti antroji gynybos obligacijų emisija
Pirmadienį pradėta platinti antroji gynybos obligacijų emisija, pranešė Finansų ministerija. ...
-
Lietuva ir Šveicarija skirs 10 mln. eurų šalies pilietinio įsitraukimo stiprinimui2
Siekiant stiprinti pilietinį įsitraukimą, Lietuva ir Šveicarija tam skirs 10,36 mln. eurų. Lietuva prie šios sumos prisidės 15 proc. bendrojo finansavimo lėšų dalimi. ...
-
T. Povilauskas: šis ES sprendimas brangins kiniškus automobilius Europoje1
Europos Sąjungai (ES) galutinai pritarus papildomiems muitams Kinijoje pagamintiems elektromobiliams, Lietuvos ekspertai ir verslo atstovai sako, kad dėl to Lietuvoje ir Europoje sulėtės šių transporto priemonių pigimas. ...
-
LEA: brango tik benzinas ir gamtinės dujos
Praėjusią savaitę Lietuvoje brango tik benzinas ir gamtinės dujos, praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Skaičiuojama, kad Brent nafta per savaitę atpigo 3,7 proc., biokuro kainos mažėjo 0,2 proc., dyzelino – 0,4 proc., o benzinas ...