Kaip sutaupyti, arba patarimai einant į parduotuvę

Noras įvaldyti „apsipirkimo meno“ techniką gerokai padidėja tada, kai norisi, bet nėra už ką. Pagal „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto (AFI) informaciją parengtas pamokančių traktatų rinkinys padės parduotuvėje suderinti naudą ir malonumus.

Pažinkite save

Apsipirkti pradėkite neišėję iš namų. Ne, ne internetu, o susidarę aiškų pirkinių planą ir tikslų jų sąrašą. Prieš tai reikėtų atlikti išsamią maisto likučių inventorizaciją. Suvaldyti beribę fantaziją prie šaldytų koldūnų skyriaus padės iš anksto sudarytas savaitės pirkinių sąrašas. Suderinkite jį su valgiaraščiu savaitei. Jei niekada to dar nedarėte, pasitarkite su šeima ir susiplanuokite bent ką valgysite šiandien.

Improvizacija turi ribas

Žinokite improvizacijos ribas – nusistatykite pinigų limitą, kurį peržengti būtų nedora. Sudarę pirkinių sąrašą, nesunkiai galėsite apskaičiuoti sumą, kiek išleisite. Užsibrėžti, jog, šią savaitę pragyvensite už ne daugiau kaip 50 litų, gali būti iššūkis, tačiau jis tikrai padės, kai gyvenime atsiras daugiau nulių.

Malonumų trukmė

Į parduotuvę einame ne pramogauti, todėl neverta joje beprasmiškai gaišti laiko, nes kuo ilgiau vaikštome dairydamiesi, tuo labiau tikėtina, kad mūsų krepšyje proporcingai didėja nereikalingų produktų ir pirkinių.

Valgykite akimis

Parduotuvėje galioja elementari taisyklė: akys nori daugiau nei skrandis, todėl alkanam bus sunku atsispirti kvapniems patiekalams, pavyzdžiui, šiltoms vištos kulšims. Iki soties pažiūrėję į sultingą mėsą, keliaukite namo gamintis vištienos iš šaldytuvo kameros.

Nepasiduokite gundymams

Pagrindinis principas – laikyti galvą aukštai arba eiti nukabinta nosimi, nes akių lygyje išdėliotos prekės paprastai yra brangiausios. Todėl tos pačios kategorijos pirkiniai iš apatinės ar aukščiausios lentynos gali būti pigesni. Gundymus parduotuvėje padidina ir tai, kad pagrindiniai produktai, tokie kaip duona, makaronai, mėsa, pienas ar kiti skystieji produktai yra parduotuvės gale.

Nepataikyti yra žmogiška

Kai jūsų pirkinius skenuoja pardavėjas, stebėkite monitorių, ar visos jūsų pasirinktos prekės kainuoja būtent tiek, kiek jūs manėte, nes parduotuvėse pasitaiko įvairių techninių ar žmogiškų klaidų. Bendrų ekonominės sistemos klaidų ieškoti čia ne vieta.

24 valandų taisyklė

Jei nėra su kuo pasitarti dėl neplanuoto brangaus pirkinio, kurį dabar siūlo už pusę kainos, bent parą pagalvokite. Tikėtina, jog pirmosioms emocijoms aprimus, pirkinys nebeatrodys toks reikalingas. Tačiau, kaip rodo praktika, brangaus ir nereikalingo pirkinio faktą dažniausiai patvirtina jau po kelių dienų iš alkio urzgiantis skrandis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes stebuklingai brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka

vokietka

vokietka portretas
tikrai liudnas, bet teisingas 1 komentaras...bet as vistiek prisiperku visko per daug, nes man patinka pirkti,man patinka rasti kazka naujo,ydomaus,isskirtinio, o bedos tikrai nera-viska , ko man per daug,ramia sazine galiu issiusti Tevynen draugaitem- ten "susigadina "viskas, nes mano pirktos prekes yra tikrai kokybiskos...

Lora

Lora portretas
Tai jo pas mus su atlyginimais tokiais tai tik karta i savaite ar i dvi savaites i parduotuve maisto pirkt ir teini... Ziuri kaip sutaupyt.... As pati taip darau o daugeli daiktu, pvz rubu, perku internetu, pvz kad ir is kuponai.lt, taip iseina daug pigiau
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių