Kaip jau per darbo pokalbį atpažinti blogą viršininką

Jūsų viršininkas gali jus tiek užkelti karjeros laiptais, tiek niekais paversti bet kokias jūsų pastangas. Kaip žinoti, jog jums vadovauja geras žmogus? „Forbes“ pateikia penkis požymius, padėsiančius jau per darbo pokalbį demaskuoti blogą viršininką ir galbūt išvengti rimtų problemų.

Geras viršininkas – tikra likimo dovana. Tinkamas vadovas ne tik negailės profesinių patarimų, leis tobulėti ir mokytis, bet ir suteiks progų pademonstruoti, ką sugebate. Visai kas kita, jeigu tenka dirbti su tikru despotu. Tik įsivaizduokite: su šiuo žmogumi jums teks praleisti net 80 proc. jūsų darbo laiko. Aišku, nukentės ir asmeninis gyvenimas. Beiloro universiteto mokslininkai nutarė, jog despoto viršininko sukeliamas stresas „neigiamai veikia ne tik darbuotojo vedybinį gyvenimą, bet ir visą jo šeimą“. Viršininko teroras neapsiriboja vien garsiu rėkimu, toks žmogus gali be jokios priežasties nekęsti savo darbuotojo, atmesti jo idėjas, žeminti prie kitų kolegų ir t.t.

Patarimų, kaip rasti bendrą kalbą su blogu viršininku, yra tikrai nemažai – pradedant atvira akistata ir baigiant kolegų iš personalo skyriaus pagalba. Tačiau nei vienas iš jų negali garantuoti, kad jūsų darbas nevirs tikru pragaru. Tinkamiausia išeitis – blogą viršininką demaskuoti dar prieš jam tampant jūsų vadovu.

Specialistai pateikia penkis požymius, padėsiančius jau per darbo pokalbį atpažinti blogą viršininką.

1) Įvardžių vartojimas. Konsultantas Johnas Brubakeris sako, jog įvardžiai viršininko kalboje ir jų vartojimo kontekstas gali labai daug pasakyti apie būsimąjį jūsų vadovą. Jeigu potencialus vadovas, kalbėdamas su galimu darbuotoju, įvardį „jūs“ vartoja neigiamame kontekste (pavyzdžiui, „jums teks susidurti su daug neaiškumų“, „jums teks spręsti daug problemų“), nesitikėkite, jog toks žmogus bus jūsų mokytojas. Jeigu vadovas, kalbėdamas apie bendrovės sėkmę ir laimėjimus, renkasi įvardį „aš“, tai labai rimtas pavojaus signalas. Jeigu potencialus viršininkas, apibūdindamas vieną ar kitą bendrovei kilusią problemą ar iššūkį, vartoja įvardį „mes“, galima teigti, jog jis vengia atsakomybės ir kaltę visada suvers kitiems.

2) Domėjimasis jūsų laisvalaikio pomėgiais. Riba, skirianti santykių mezgimą ir informacijos medžioklę, yra labai aiški. Jeigu apie potencialų vadovą susidarėte neblogą nuomonę, gali būti, jog jį ar ją labai domina faktas, jog užsiimate labdara, ir jis ar ji tiesiog nori apie tai daugiau sužinoti. Kita vertus, būsimasis viršininkas gali tenorėti išsiaiškinti, ar už darbo ribų neturite pernelyg daug įsipareigojimų. Darbo pokalbio metu potencialaus darbuotojo jokiais būdais negalima klausti, ar jis vedęs ar ištekėjusi, ar turi vaikų. Labai gali būti, kad, rinkdamas informaciją apie jūsų asmeninį gyvenimą, blogas viršininkas nori sužinoti, ar galėsite jam dirbti nepakeldamas galvos.

3) Išmanieji telefonai ir kiti dėmesio vagys. Šiais elektroninio pašto laikais dauguma žmonių negali įsivaizduoti savo darbo be išmaniųjų telefonų. Tai, kad svarbių derybų metu rimti dėdės maigo savo išmaniuosius ar dirba dar kelis darbus, jau nieko nebestebina. Tačiau, nepaisant potencialaus viršininko užimamų pareigų, jis turėtų stengtis darbuotojui palikti gerą įspūdį – kitais žodžiais tariant, visą dėmesį skirti pašnekovui, į šalį atidėti visus žaisliukus. Jeigu jums kalbant potencialus darbdavys išmaniajame telefone skaito elektroninius laiškus, kalba telefonu ar paprasčiausiai vėluoja, nesitikėkite, jog tai žmogus, kuris švaistys dėl jūsų savo brangų laiką.

4) Nesulaukiate konkrečių atsakymų. Mokslų daktarė Caren Goldberg teigia, jog blogą viršininką pirmiausia išduoda migloti atsakymai į jūsų užduotus klausimus. Įsiklausykite, kiek būsimasis vadovas kalbėdamas daro pauzių, atkreipkite dėmesį, ar nevengia konkrečių atsakymų, ar nepilsto iš tuščio į kiaurą. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į klausimų ir atsakymų spartą. Visa tai jums padės ne tik išsiaiškinti, ar viršininkas bus geras, galėsite įvertinti karjeros ir atlyginimo galimybes.

5) Potencialaus vadovo praeitis. Darbo pokalbio metu paklauskite, kiek laiko vadovas dirba šioje bendrovėje, pasidomėkite jo pareigomis, paklauskite, kur dirbo prieš tai – galbūt tai padės susidaryti nuomonę apie jo vadovavimo stilių. Pavyzdžiui, vadovai, didelę korporaciją iškeitę į nedidelę bendrovę, gali vadovauti labai pedantiškai. Kita vertus, pradedantys verslininkai ir vadovai stačia galva neria į verslą, o tai darbuotojui gali patikti arba ne.


Šiame straipsnyje: verslasviršininkaspsichologija

NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje. 2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!! Nuo tada, dabar ... Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo. Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas teko 84% atlyginimo. Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo. Tai reiškia, kad ... Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje. Anglijoje ... Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio. Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio, padidinus NPD. NPD Anglijoje didinamas kasmet, nuvertėjant pinigams, brangstant prekėms. Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį. Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį. Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis: -nei valstybinei mokesčių tarnybai; -nei socialiniam draudimui. Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis. Lietuvos gyventojai drabužius ir avalynę perka Anglijoje.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių