Pereiti į pagrindinį turinį

Nerimas dėl LPL paskatino dvi švedes apkaltinti "WikiLeaks" vadovą išprievartavimu (papildyta)

2010-12-08 18:31
Nerimas dėl LPL paskatino dvi švedes apkaltinti "WikiLeaks" vadovą išprievartavimu (papildyta)
Nerimas dėl LPL paskatino dvi švedes apkaltinti "WikiLeaks" vadovą išprievartavimu (papildyta) / Scanpix nuotr.

Dvi švedės, kaltinančios tinklalapio "WikiLeaks" įkūrėją Julianą Assange'ą seksualiniais nusižengimais, iš pradžių neketino siekti, kad jam būtų pareikšti kaltinimai - jos tiesiog norėjo jį surasti ir įtikinti atlikti tyrimus dėl lytiniu keliu plintančių ligų (LPL), tvirtina keli tuometinės jo aplinkos žmonės.

Moterys, kurios rugpjūtį turėjo lytinių santykių su J.Assange'u, drauge nuėjo į policiją, kai joms nepavyko įtikinti "WikiLeaks" įkūrėjo kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti dėl LPL, sakė minėti žmonės, tarp jų keli buvę artimi J.Assange'o bendražygiai, kurie vėliau su juo susipyko.

Pasak šaltinių, moterys negalėjo susisiekti su J.Assange'u, nes jis buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną bijodamas, kad jo priešai gali jį susekti.

J.Assange'as, kuris antradienį buvo areštuotas Londone, turi ir gausų būrį garbintojų, ir peikėjų.

Jo įkurtas tinklalapis skelbia nutekintus slaptus vyriausybių ir kompanijų dokumentus. Prieš kurį laiką "WikiLeaks" pradėjo viešinti 250 tūkst. diplomatinio susirašinėjimo tarp JAV Valstybės departamento ir šalies ambasadų užsienyje dokumentų, atskleidusių ne visada diplomatišką JAV diplomatijos veidą.

J.Assange'o slapumas neabejotinai pakišo jam koją. Jei "WikiLeaks" vadovas būtų atsiliepęs į minėtų moterų skambučius ir neišvykęs iš Švedijos, kai policija pradėjo tyrimą, veikiausiai nebūtų užvirusi visa ši košė.

Tyrimas Švedijoje vyko labai permainingai. Kai rugpjūčio pradžioje buvo išduotas J.Assange'o arešto orderis dėl kaltinimų išžaginimu ir seksualiniu priekabiavimu, jau kitą dieną bylą tiriantis prokuroras panaikino kaltinimą išprievartavimu. Po tokio netikėto posūkio byloje atrodė, kad tyrimas dėl 39 metų australų programišiaus apskritai bus nutrauktas.

Tuomet minėtos švedės kreipėsi pagalbos į advokatą, kuris paskelbė, jog reikalaus ne tik tęsti tyrimą, bet vėl pateikti J.Assange'ui kaltinimą išžaginimu. Greitai byla buvo perduota vienai iš trijų Švedijos valstybinio kaltinimo direktorių - prokurorei Marianne Ny, kuri nusprendė atnaujinti tyrimą dėl išprievartavimo ir toliau tyrė bylą dėl seksualinio priekabiavimo. Ji priėmė sprendimą, kad J.Assange'as turi būti oficialiai apklaustas.

Kai J.Assange'as išvyko iš Švedijos, šios šalies pareigūnai išdavė Europos arešto orderį, kad "WikiLeaks" vadovas būtų sulaikytas ir grąžintas į Švediją.

Visgi Švedijos prokuratūros atstovė spaudai pabrėžė, kad šiuo metu J.Assange'as Švedijoje nėra oficialiai apkaltintas jokiais baudžiamaisiais nusižengimais, o jį tiesiog norima apklausti.

PAŽINTYS ŠVEDIJOJE

Rimčiausias kaltinimas "WikiLeaks" vadovui, kaip rašoma Švedijos prokuratūros tinklalapyje paskelbtame pareiškime, yra kaltinimas įvykdęs išprievartavimą. Jo atveju išžaginimas pagal sunkumą traktuojamas kaip lengviausias tokio pobūdžio nusikaltimas iš trijų galimų, kuriuos numato Švedijos teisynai.

Už tai numatyta ne mažiau dvejų, bet ne daugiau ketverių metų kalėjimo priklausomai nuo aplinkybių.

Kaip sakė šaltiniai, bendravę su J.Assange'u ir jo artimiausios aplinkos žmonėmis tuo metu, kai jam buvo mesti šie kaltinimai, abi minėtos švedės yra jaunos moterys, susipažinusios su "WikiLeaks" vadovu, kai jis, atstovaudamas tinklalapiui, lankėsi Švedijoje.

Viena moterų, kuri per britų teismo posėdį dėl Švedijos pateikto ekstradicijos prašymo buvo įvardyta kaip panelė A., J.Assange'o vizito reklaminėje medžiagoje buvo pristatoma kaip "WikiLeaks" vadovą pakvietusios organizacijos atstovė spaudai.

Tuo metu su J.Assange'u ir jį lydėjusiais asmenimis bendravę šaltiniai sakė, kad minėta moteris kažkuriuo metu pakvietė australą apsistoti pas ją.

Apie "WikiLeaks" vadovo finansinius išteklius beveik nieko nežinoma, tačiau panašu, kad jis gyveno gana asketiškai, remiamas turtingų ir ne itin pasiturinčių savo šalininkų, o nakvodavo laisvuose savo draugų ir pažįstamų kambariuose.

Pasak J.Assange'o kolegų, jo draugiškos nakvynės buvusios atstovės spaudai, panelės A. namuose greitai peraugo į seksualinius santykius. Per vieną sueitį, kaip vėliau pasakojo moteris, J.Assange'o prezervatyvas įplyšo.

Šaltiniai, kurie matė J.Assange'ą ir moterį po to šio tariamo incidento, sakė neapstebėję jų bendravime jokių priešiškumo ar įtampos ženklų; kai kurie kolegos, bendravę su jais tuo laikotarpiu, apskritai nesuprato, kad juos sieja kai kas daugiau nei paprasta draugystė.

Po kurio laiko, pasak šaltinių, viename seminare, kuriame kalbėjo J.Assange'as, apsilankė byloje minima antroji - jaunesnė - moteris.

TRAUKINIO BILIETAS UŽ 15 DOLERIŲ

Kaip rašė Londone leidžiamas bulvarinis dienraštis "Daily Mail", tvirtinantis matęs smarkiai redaguotas abiejų moterų pareiškimų Švedijos policijai versijas, antroji byloje minima švedė užsidegė noru susipažinti su J.Assange'u, kai pamatė jį per televiziją.

Pasak laikraščio, išklausiusi J.Assange'o kalbą seminare, moteris, kuri britų teismo posėdyje buvo įvardyta kaip panelė W., lūkuriavo prie pastato, kuriame vyko renginys, kol galiausiai buvo pakviesta užkąsti su "WikiLeaks" vadovu ir jo palyda į netoliese esantį bistro. Vėliau jie dar apsilankė gamtos istorijos muziejuje.

Kitą dieną po jų pažinties panelė W. sutarė su J.Assange'u, kad jis pernakvos jos namuose, esančiuose maždaug 45 minutės kelio nuo Stokholmo.

"Daily Mail" teigimu, moteris sumokėjo 15 dolerių už J.Assange'o traukinio bilietą, nes jis neturėjo grynųjų pinigų ir nenorėjo pasinaudoti kredito kortele, kad nepavyktų jo susekti.

Tą naktį, pasak britų dienraščio ir šaltinių J.Assange'o aplinkoje, "WikiLeaks" vadovas ir panelė W. mylėjosi. J.Assange'as buvo su prezervatyvu. Rytą, kaip tvirtina šaltiniai, jie vėl mylėjosi, bet šįkart - be prezervatyvo.

Po lytinio akto jie susėdo užkąsti ir bevalgant moteris dar pajuokavo, jog galėjo pastoti. Vėliau, kaip rašė "Daily Mail", panelė W. vėl nupirko J.Assange'ui traukinio bilietą atgal į Stokholmą ir pora draugiškai išsiskyrė.

Du šaltiniai, bendravę su J.Assange'o aplinkos žmonėmis prieš šiuos įvykius, tuo laikotarpiu ir vėliau, sakė, kad nors daug detalių tebėra labai miglotos, atrodo, kad po išsiskyrimo su J.Assange'u panelė W. ėmė būgštauti, kad jis galėjo užkrėsti ją lytiniu keliu plintančia liga.

Pasak šaltinių, panelė W. karštligiškai mėgino prisiskambinti J.Assange'ui, norėdama įtikinti jį pasitikrinti dėl LPL. Tačiau "WikiLeaks" vadovas buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną ir panelei W. nepavyko jam prisiskambinti.

Vis labiau nerimaudama, kad per nesaugią sueitį galėjo užsikrėsti LPL, moteris ėmė ieškoti kitų galimybių susisiekti su J.Assange'u ir kreipėsi pagalbos į įvairius žmones, kurie, jos nuomone, galėjo su juo bendrauti.

Tai galiausiai suvedė ją su panele A., kuri, pasak įvairių šaltinių, anksčiau nebuvo pažįstama su panele W.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų