„WikiLeaks“ įkūrėjas paleistas į laisvę ir paliko Jungtinę Karalystę

  • Teksto dydis:

Julianas Assange'as (Džulianas Asandžas) pirmadienį buvo paleistas iš kalėjimo ir išvyko iš Jungtinės Karalystės, pranešė jo įkurtas vyriausybių paslaptis viešinantis tinklalapis „WikiLeaks“.

Tai įvyko po svarbaus susitarimo su JAV valdžios institucijomis dėl kaltės pripažinimo, kuris užbaigė ilgus metus trukusią teisinę dramą.

„Julianas Assange'as laisvas“, – rašoma „WikiLeaks“.

„Esu dėkinga, kad mano sūnaus kančios pagaliau baigiasi. Tai rodo tylios diplomatijos svarbą ir galią“, – išplatiname pranešime nurodė jo motina Christine Assange (Kristin Asandž). Šį pareiškimą paskelbė Australijos visuomeninis transliuotojas ABC.

„Daugelis pasinaudojo mano sūnaus situacija, kad prastumtų savo darbotvarkes, todėl esu dėkinga tiems nematytiems, sunkiai dirbantiems žmonėms, kuriems Juliano gerovė buvo svarbiausia“, – pridūrė ji.

J. Assange'as pastaruosius penkerius metus praleido JK kalėjime, iš kur JAV siekė jo ekstradicijos. Jungtinės Valstijos norėjo jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn už karinių paslapčių atskleidimą.

Iš teismo dokumentų matyti, kad jis sutiko pripažinti savo kaltę dėl vieno kaltinimo, susijusio su sąmokslu gauti ir platinti informaciją apie JAV nacionalinę gynybą.

Manoma, kad J. Assange'as JAV teritorijoje pasirodys trečiadienio rytą vietos laiku. Antradienį jis buvo pastebėtas lipantis į lėktuvą JK prieš trečiadienį JAV Ramiojo vandenyno Šiaurės Marianų salose numatytą teismo posėdį.

Tikimasi, kad jam bus skirta 62 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau į ją bus įskaičiuoti penkeri metai, praleisti JK kalėjime, todėl jis nebus suimtas.

Po teismo proceso JAV jis grįš į gimtąją Australiją.

Po septynerių metų, praleistų Ekvadoro ambasadoje Londone, jis nuo 2019 metų balandžio buvo laikomas griežto saugumo Belmaršo kalėjime Londone.

Jungtinėse Valstijose 52-ejų J. Assange'ui grėsė teismo procesas dėl įtariamo JAV Šnipinėjimo įstatymo pažeidimo 2010 metais. JAV jis galėjo būti teisiamas dėl kaltinimų atskleidus karinius ir diplomatinius dokumentus.

JAV valdžios institucijos norėjo patraukti J. Assange'ą baudžiamojon atsakomybėn už tai, kad jis atskleidė JAV paslaptis apie karus Irake ir Afganistane.

J. Assange'o byla tapo rezonansine žiniasklaidos laisvės gynėjams. Jo šalininkai kaltina Vašingtoną bandymais nutildyti pagrįstus pranešimus saugumo klausimais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

To - Tam rusų nacistų šuniui „Dvigubi standartai“

To - Tam rusų nacistų šuniui „Dvigubi standartai“ portretas
Tu lanzbergini pradziai pasidomek, poto lok, nes kas neatitinka oziu primetamos ideologijos, tie iskart pagal jus patampa ruskiais, vatnykais, sunauja, jus nesugebat nes argumentuot, jus tik lojat, lojat kaip tie mazi sunyciai, bet ikast nesugebat

patikslinimas

patikslinimas portretas
> Tam ru.....Jis atskleidė ne valstybines paslaptis, o U-SA nusikaltimus žmonijai.

>Tam

>Tam portretas
Nafalnas buvo pasiūstas organizuot rusyne Putkino nuvertimo ir manė kad biški patriukšmaus, parodys filmukus apie didžiulius turtus, pastumdys propagandą, ruseliai sukils ir vėl ateis revoliucija kaip prie caro Nikalajaus. Galvojo na jei pagaus tai biški pasėdės ir išeis toliau sudo malt...O jei ilgiau sėdės tai pasidarys auka ir rusai tikrai tada eis reikalaut ir gelbėt.. O gavosi visai netep. Žmonės pažiurėjo pažiūrėjo ir nieko. O Putkinas netikėtai supyko už lojimą ir susūdė gudrutį gavusį iš jankiu 50 gabalų tep ka anas galus atidavė..Šustriakui tikrai nepasisekė žaidžiant užsakytus žaidimėlius..;D)
VISI KOMENTARAI 19

Galerijos

Daugiau straipsnių