Daugiau nei 50 tūkst. lenkų lėktuvais, traukiniais ir automobiliais keliaus į Vatikane ateinantį sekmadienį vyksiančią ceremoniją, per kurią bus paskelbtas palaimintuoju "jų" popiežius Jonas Paulius II.
Į popiežiumi tapusio lenko Karolio Wojtylos laidotuvių ceremoniją 2005 metų balandį buvo susirinkę apie pusė milijono jo tėvynainių.
Iškilmingas pamaldas gegužės 1 dieną popiežius Benediktas XVI aukos Vatikano Šv.Petro aikštėje, kurioje telpa 150-200 tūkst. tikinčiųjų.
Antradienį Vatikanas pranešė, jog Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju metu tikintieji galės pamatyti nedidelę ampulę su velionio popiežiaus krauju, kuris buvo paimtas paskutinėmis jo gyvenimo valandomis.
Šventasis Sostas nurodė, kad mėginys, paimtas ruošiantis perpilti kraują sunkiai sergančiam popiežiui, buvo išsaugotas keturiose ampulėse. Dvi jų buvo atiduotos Jono Pauliaus II asmeniniam sekretoriui - Krokuvos metropolitui kardinolui Stanislawui Dziwiszui, o kitos liko Vatikano Vaikelio Jėzaus ligoninėje.
Jonas Paulius II palaimintuoju bus skelbiamas praėjus palyginti nedaug laiko nuo jo mirties, o ši procedūra atvers jam kelią būti paskelbtam šventuoju. Tai džiugina Lenkijos tikinčiuosius, tačiau prognozuojama, kad į beatifikacijos ceremoniją jų susirinks mažiau negu per pontifiko laidotuves.
"Manau, kad prieš beatifikacijos ceremoniją į Romą atvyks 50-60 tūkst. lenkų", - piligrimines keliones organizuojančios Lenkijos turizmo agentūros atstovas Marcinas Szklarskis sakė naujienų agentūrai AFP.
Pirkėjų nenoras išlaidauti per ekonominę krizę nėra pagrindinė priežastis, dėl kurių šįkart į Vatikaną tikriausiai vyks mažiau lenkų maldininkų, mano Varšuvos universiteto socialinės psichologijos profesorius Januszas Czapinskis.
"Mūsų dienomis lenkai daug turtingesni nei tuo metu, kai mirė popiežius Jonas Paulius II. Pasaulinė krizė iš tikrųjų nelabai paveikė Lenkiją - mes jos beveik nepastebėjome, - aiškino mokslininkas. - Lenkijos kultūrinė ypatybė - jog daug dėmesio skiriama paskutinės pagarbos pareiškimui, tačiau iš tiesų nėra jokių panašių tradicijų, susijusių su beatifikacijos arba kanonizacijos ceremonijomis".
Liberalių pažiūrų Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis pakvietė į šią ceremoniją du savo pirmtakus - ekskomunistą Aleksanderą Kwasniewskį ir legendinį demokratinio "Solidarumo" judėjimo lyderį Lechą Walesą.
Lenkijos Seimas taip pat nusamdė specialų lėktuvą, kuriuo į ceremoniją Vatikane galės vykti visi norintys įstatymų leidėjai.
Tačiau konservatyviosios opozicijos partijos "Įstatymas ir teisingumas" (PiS) deputatai į Romą vyks atskirai.
Tulžinga politinių oponentų kritika pagarsėjusios partijos, kuriai vadovauja per lėktuvo katastrofą žuvusio prezidento Lecho Kaczynskio brolis dvynys Jaroslawas, atstovai į Italiją nusprendė važiuoti traukiniu.
Naujausi komentarai