Dalai Lama smerkia „amoralią cenzūrą“ Kinijoje

Pasigirdus kaltinimams, kad Kinijos vyriausybė sutrukdė Dalai Lamai nuvykti į Pietų Afrikos Respubliką (PAR) švęsti Desmondo Tutu 80-ojo gimtadienio, tibetiečių dvasinis lyderis cenzūrą Kinijoje pavadino amoralia, savo tinklalapyje rašo arabų televizijos kanalas „al Jazeera“.

Dalai Lama šeštadienį su D.Tutu kalbėjosi ir į klausimus atsakinėjo per teletiltą, nes negalėjo dalyvauti šio PAR kovos su apartheidu aktyvisto pagerbimo renginyje, vykusiame kitą dieną po jo gimtadienio.

Dalai Lamos neatvykimą simbolizavo tuščia kėdė Vakarų Kapo universitete, kur jis turėjo surengti inauguracinę taikos paskaitą.

Paklaustas D.Tutu, kodėl kinai jo bijo, tibetiečių dvasinis lyderis atsakė, jog „kai kurie Kinijos pareigūnai“ vadina jį „demonu, tad, natūralu, kad kai kas bijo demono“ ir pirštais parodė virš galvos ragus.

Deja, veidmainystė ir melas „komunistinėje totalitarinėje sistemoje“ tapo gyvenimo dalimi ir žmonės, kurie kalba teisingai ir garbingai, sukelia diskomfortą, sakė jis.

„Dažnai sakau jam (D.Tutu), jog 1,3 mlrd. Kinijos žmonių turėtų turėti visas teises žinoti ... tikrovę, (ir) tada 1,3 mlrd. Kinijos žmonių taip pat turės galimybę spręsti, kas teisinga, o kas - ne, todėl cenzūra yra amorali“, - kalbėjo Dalai Lama.

Tibetiečių lyderis, kuris nuo 1959 metų, kai pabėgo po nesėkmingo sukilimo prieš kinų valdymą, gyvena Indijoje, taip pat paragino Kiniją priderinti savo teismų sistemą prie tarptautinių teisės standartų.

D.Tutu apkaltino PAR vyriausybę nepalaikant „tibetiečių, kuriuos baisiai engia kinai“.

Kinija yra didžiausia PAR prekybos partnerė.


Šiame straipsnyje: Dalai LamaKinija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių