Didžiosios Britanijos teisėjai trečiadienį atidėjo savo sprendimą dėl apeliacijos, kurią tinklalapio "WikiLeaks" įkūrėjas Julianas Assange'as pateikė nesutikdamas su žemesnės instancijos teismo vasarį priimtu sprendimu išduoti jį Švedijai, siekiančiai jį apklausti dėl įtariamo išžaginimo ir lytinės prievartos.
Aukštasis Teismas Londone dvi dienas klausėsi J.Assange'o advokatų ir Švedijos prokurorų argumentų.
"Savo nutartį pateiksime įprasta tvarka", - pareiškė teisėjas Johnas Thomasas - vienas iš dviejų, nagrinėjančių šią bylą.
Tačiau jis nenurodė, kada sprendimas bus paskelbtas.
Didžiosios Britanijos policija J.Assange'ą suėmė pernai gruodį Švedijos prašymu. Stokholmo prokurorai siekia jį apklausti dėl įtariamos lytinės prievartos prieš dvi moteris ir jų išžaginimo, nors "WikiLeaks" vadovas šiuos kaltinimus neigia.
Švedijos prokurorams atstovaujantys teisininkai trečiadienį atmetė advokatų kritiką dėl vienos švedės skundo, esą J.Assange'as ją išžaginęs. Teisiniai gynėjai teigė, jog pagal Anglijos įstatymus moters nupasakoti J.Assange'o veiksmai nebūtų laikomi nusikalstama veika.
Prokurorų atstovė Clare Montgomery kaltino vieną iš J.Assange'o advokatų Beną Emmersoną, esą šis savo argumentais dėl lytinių santykių abipusiu sutikimu norintis "sugrąžinti Anglijos įstatymus į XIX šimtmetį".
"Jos (numanomos aukos) apibūdina aplinkybes, kuriose jos neišreiškė sutikimo laisvai ir be spaudimo, - argumentavo C.Montgomery. - Jos buvo priverstos (santykiauti) arba fizine jėga, arba dėl pojūčio, jog atsidūrė padėtyje be išeities ir todėl pasidavė pono Assange'o ketinimams."
Komentuodama vieną iš pareiškimų, jog viena moteris atsibudo ir pajuto, jog J.Assange'as santykiauja su ja, nenaudodamas prezervatyvo, C.Montgomery sakė: "Galbūt ji vėliau su tuo sutiko..., tačiau dėl to pirmasis įsiskverbimas netapo kas nors kita nei išžaginimo aktas, kuriam ji nedavė sutikimo."
"Ši moteris niekada anksčiau nesantykiavo be apsaugos priemonių, ir tai jai buvo labai svarbu", - pabrėžė prokurorų atstovė.
Tuo tarpu teisėjas J.Thomasas vėliau suabejojo C.Montgomery argumentais, jog sprendimas išduoti J.Assange'o europinio arešto orderį buvo tinkamas.
Diskutuojant, ar nebūtų protingiau Švedijos pareigūnams apklausti J.Assange'ą be jo ekstradicijos, J.Thomasas pareiškė: "Jeigu iš tiesų žengtumėte nuovokių žingsnių, siekiant pašalinti problemas teisinio bendradarbiavimo dvasioje, toks procesas jums tikriausiai būtų buvęs paprastesnis."
Kitas J.Assange'o advokatas Markas Summersas (Markas Samersas) pakartojo argumentus, kad išduotas Europos arešto orderis buvo negaliojantis, nes jo klientą buvo siekiama tik apklausti, nesuformulavus jokių kaltinimų.
"Nuo pat šios bylos pradžios šis kelias būtų buvęs lengvesnis ir labiau proporcingas", - jis sakė teismui.
Naujausi komentarai