Piktavaliai šunį tildė kulkomis


2010-10-27
Lukas Miknevičius
Piktavaliai šunį tildė kulkomis

Vilniečio Vitalio Juškos aviganis Pilkis tik per plauką išvengė mirties. Trečią kartą šiemet jį nežinomi niekšai suvarpė kulkomis. Gyvūną išgelbėjo Kauno veterinarai.

Keturkojis liks raišas

Beveik dvejų metų aviganis Pilkis šiuo metu Kaune esančioje veterinaro Vidmanto Kairevičiaus klinikoje atsigauna po šešias valandas trukusios operacijos, per kurią šuniui iš kūno buvo išimtos kelios 5,6 mm kalibro kulkos. Šiandien savininkas savo augintinį jau turėtų parsivežti į Vilnių.

Du šovinius Pilkį operuojantis veterinaras ištraukė iš petikaulio. Dar viena kulka buvo paleista į galvą, todėl nekyla abejonių, kad šunį buvo bandoma užmušti. Keturkojui į galvą paleista kulka sulaužė nosį, tačiau nepažeidė akių ir smegenų.

Vis dėlto Pilkis greičiausiai liks raišas. Kulkos visiškai sutrupino vienos letenos kaulus. "Kaulo beveik nėra, viskas laikosi tik ant geležinių detalių, kurios buvo sudėtos per operaciją. Tik po dviejų trijų mėnesių šia letena jis galės šiek tiek remtis", – pasakojo V.Kairevičius.

Pasak jo, reikia stebuklo, kad Pilkis visiškai pasveiktų. Tiesa, keli tokie stebuklingo išgijimo po panašių traumų atvejai veterinaro praktikoje yra pasitaikę.

Šaudo ne pirmą kartą

Sostinėje, L.Giros gatvėje, gyvenančio vilniečio inžinieriaus V.Juškos vargai dėl privačiame name auginamo aviganio prasidėjo prieš metus. Tuomet aplinkiniai gyventojai anonimiškai pradėjo skųstis, kad Pilkis garsiai loja ir trikdo ramybę.

Praėjusių metų rudenį V.Juška sulaukė skambučio. Neprisistatęs vyras pareiškė, kad šuo turi nutilti arba bus susidorota su jo šeimininku. Paskui V.Juškai teko du kartus keisti namo langus, nes į juos buvo paleista kulkų iš orinio šautuvo. Porą kartų iš orinio šautuvo buvo apšaudytas ir Pilkis. Tuomet šuo rimčiau nenukentėjo.

V.Juška neslepia, kad voljere prie namo laikomas šuo ankstyvais rytais išties pradėdavo skalyti. Taip aviganis pasitikdavo laikraščius atnešantį paštininką.

Nenorėdamas bėdų su kaimynais, V.Juška savo šunį naktimis pradėjo laikyti kieme esančiame garaže. "Be to, pradėjau kiekvieną rytą anksti keltis ir būdavau kieme su šunimi, kol ateidavo paštininkas. Nežinau kodėl, bet pastebėjau, kad šunys nuolat aploja paštininkus. Taip elgėsi ir šuo, kurį turėjau prieš Pilkį", – teigė V.Juška.

Policija pradėjo tyrimą

Tačiau praėjusio ketvirtadienio rytą atėjęs į garažą V.Juška Pilkio nerado. Mintis, kad šuo pabėgo pats, vilniečiui nekilo, nes garažo durys kaip visuomet tvarkingai buvo užremtos metaliniu strypu.

"Apėjau aplinkinius kiemus, tačiau Pilkio neradau. Pamaniau, kad šunį kažkas pavogė. Dar paskambinau į gyvūnų globos tarnybas, tačiau Pilkio nebuvo ir ten", – pasakojo V.Juška.

Vis dėlto po kelių valandų šuo atsirado. Jis paplūdęs krauju gulėjo netoli esančioje Ateities gatvėje. Paaiškėjo, kad Pilkis suvarpytas kulkų, paleistų iš kovinio ginklo. Šuo skubiai buvo išvežtas į Kauną operuoti.

Dėl šio įvykio V.Juška parašė pareiškimą policijai, kuriame išpasakojo ir ankstesnius incidentus, kai į namą ir šunį buvo šaudoma iš orinio šautuvo.

Vilnietis sako nežinantis, kas galėjo taip žiauriai pasielgti su jo šunimi. "Šiokių tokių miglotų įtarimų gal ir turiu. Tačiau policijai galimų įtariamųjų neįvardijau, nes rimto pagrindo tam neturiu", – kalbėjo V.Juška.

Tačiau kai kurie netoli gyvenantys vilniečiai buvo atviresni. Vienas prisistatyti nenorėjęs V.Juškos kaimynas sakė, kad beveik neabejoja, kas galėjo nuskriausti Pilkį, tačiau konkrečiai įvardyti niekdario nepanoro, nes baiminasi dėl savo saugumo. Pasak jo, kas galėtų būti šunį apšaudęs piktavalis, įtaria ir kiti aplinkiniai gyventojai.

Vilniaus miesto 6-ojo policijos komisariato pareigūnai dėl Pilkio apšaudymo pradėjo tyrimą. Jei šaulys bus surastas, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Tyrimą vykdantis 6-ojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Valerijus Pribylskis neatskleidė, ar jau nustatyti galimi įtariamieji. "Supraskite, vyksta ikiteisminis tyrimas, nieko komentuoti negaliu", – teisinosi pareigūnas.


Žiaurumas – neregėtas

Nors policija dėl Pilkio apšaudymo ir pradėjo ikiteisminį tyrimą, gyvūnų globos organizacijos "Lesė" direktorė Vesta Auškalnienė abejoja, ar taip niekšiškai su šunimi pasielgęs gyventojas bus surastas. "Iš praktikos galiu pasakyti, kad policijos darbu esu labai nusivylusi. Kiek buvo atliekama tyrimų dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, kaltininkai nebūdavo randami arba jiems būdavo skiriamos labai menkos baudos", – teigė V.Auškalnienė. Nors "Lesės" vadovė savo darbe prisižiūri visko, Pilkio istorija sukrėtė ir ją. "Tokio žiauraus atvejo, kai gyvūnas suvarpomas iš kovinio ginklo paleistų kulkų, tikrai neprisimenu", – sakė ji.