K.Betingis į savo kabinetą dar nesugrįžo


2010-10-27
Diana Krapavickaitė
K.Betingis į savo kabinetą dar nesugrįžo

Pirmą dieną po sugrąžinimo į darbą Kauno vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis vakar buvo išviestas į Generalinę prokuratūrą.

"Nuo šiandien esu grąžintas į pareigas ir šita nuostata veikia, kol ji nepanaikinta", – prieš išvykdamas į Vilnių pareiškė K.Betingis.

Pirmadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas sugrąžino K.Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas. K.Betingio pareigas pažemino laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas.

"Generalinis prokuroras pasakė, kai susipažins su teismo sprendimu ir spręs, ar jį apskųsti. Tokią pačią galimybę įstatymas numato ir man. Dabar skaitau sprendimą, gilinuosi. Iš esmės mano prašymas buvo patenkintas ir mane tenkina toks teismo sprendimas", – aiškino K.Betingis.

Vėl grįžęs į Kauno vyriausiojo prokuroro pareigas K.Betingis vakar dar nespėjo persiketi į ankstesnį savo kabinetą. "Ne kabinetas – esmė. Yra daiktai, dokumentai, reikia susitvarkyti, persinešti", – pirmos darbo dienos rūpesčiais dalijosi Kauno vyriausiasis prokuroras.

K.Betingis neslėpė, kad buvo atitrūkęs nuo vyriausiojo prokuroro užduočių, todėl turi įsijausti, įsigilinti į šiandienę situaciją.

"Esu pakviestas pasikalbėti su Generalinės prokuratūros vadovais. Po pokalbio bus aišku, kaip man elgtis. Matysim, ką darys Generalinė prokuratūra, kai gaus teismo nutartį", – tiek apie vizitą į Vilnių tepasakė K.Betingis.

Kauno vyriausiasis prokuroras užtikrino, kad darbas prokuratūroje vyksta įprastu ritmu. "Apygarda yra Generalinės prokuratūros padalinys. Ji nėra juridinis asmuo, nėra savarankiška. Generalinis prokuroras yra pats aukščiausias mūsų sistemoje. Nuo jo sprendimų, nuo jo veiksmų priklauso, kaip elgsiuosi toliau. Kol situacija nėra aptarta, nenorėčiau daugiau nieko komentuoti", – teigė prokuroras.