Tragedija ir mistika


2003-02-03
Leonas ŽALYS
Tragedija ir mistika

Interneto leidinys “News.ru” vakar konstatavo, kad “Columbia” katastrofoje yra ir mistikos elementų.

Amerikos žiniasklaida jau atkreipė dėmesį į tai, kad planuota erdvėlaivio nusileidimo trajektorija ėjo virš Kalifornijos, Arizonos, Niu Meksikos, Teksaso, Luizianos, Misisipės ir Floridos valstijų. Tačiau “Columbia” patyrė katastrofą kaip tik virš JAV prezidento Džordžo V.Bušo gimtosios valstijos - Teksaso.

Nustatyta, kad erdvėlaivis, kuriuo skrido pirmasis Izraelio astronautas, subyrėjo netoliese Teksase esančio miestelio, pavadinto Palestina.

“News.ru” pažymi, kad kartu su kolegomis tragiškai žuvęs Izraelio astronautas Ilanas Ramonas buvo jauniausias naikintuvo pilotas, 1981 metais dalyvavęs Izraelio įvykdytoje atakoje prieš Irako branduolinę gamyklą. Po to dar beveik du dešimtmečius jis tarnavo Izraelio karo aviacijoje, turėjo daug pavojingų skrydžių.

Pulkininkas I.Ramonas žuvo būtent tuo metu, kai iki Amerikos karinio smūgio Irakui, pasak Dž.V.Bušo, “liko kelios savaitės”.

Britų BBC vakar pranešė, kad kai kurie Irako laikraščiai džiaugėsi, jog oro pirato karjera baigėsi. Suprantama, kad oro piratu jie pavadino I.Ramoną.

Kaip ir Izraelio didvyriu po mirties tapusį I.Ramoną, taip ir jo tėvus kai kuriais gyvenimo etapais saugojo lemties pirštas - Izraelio astronauto tėvai per plauką išvengė holokausto.

Žuvusiojo tėvus dabar turės guosti jo našlė ir keturi vaikaičiai, taip ir nesulaukę tėvo, sudegusio kosmose.