Karas Irake prasidės bombardavimu


2003-02-03
Karas Irake prasidės bombardavimu

AFP-BNS. Pirmosios karo Irake stadijos metu JAV ir Didžiosios Britanijos lėktuvai imsis preciziško bombardavimo kampanijos, kuri sunaikins Sadamo Huseino jėgos simbolius ir demoralizuos Irako karius, vakar pranešė Vakarų žiniasklaida.

Pentagonas per pirmąsias 48 konflikto valandas ketina paleisti 3 tūkst. valdomų raketų, “atlaisvinsiančių kelią sausumos atakai, kuri turės nuversti šokiruotą vyriausybę”, praneša laikraštis “The New York Times”, cituodamas neįvardytus JAV gynybos pareigūnus ir vyriausybės patarėją.

Reidų metu bus taikomasi į Sadamo rūmus bei gimtąjį Tikrito miestą, o taip pat svarbiausias ministerijas, teigia britų laikraštis “Observer”.

Taip pat bus atakuojamos specialiosios Sadamo elitinės Respublikos gvardijos pajėgos, policijos bei žvalgybos tarnybos, teigia laikraštis.

“Karas prasidės ypač dideliu trenksmu”, - laikraščiui teigė neįvardytas pareigūnas.

“Tokiais veiksmais siekiama išvengti susirėmimų Irako miestuose ir nugalėti Irako pajėgas labai greitai, kad nebūtų įmanoma pradėti režimo gynybos”, - teigė pareigūnas. Vašingtonas ir Londonas siekia užsitikrinti Jungtinių Tautų Saugumo tarybos narių paramą kariniams veiksmams, jei vyksiančių ginklų inspekcijų metu nebus sunaikinti įtariami Irako masinio naikinimo ginklai.

JAV karo strategai tikisi, kad toks puolimas privers pasiduoti daugelį Irako karių dar iki JAV vadovaujamų sausumos pajėgų įžengimo ir pagreitins Sadamo vyriausybės žlugimą, rašo “The New York Times”.

Taikinius bombarduotų daugiau kaip 600 JAV karo lėktuvų, siekiant kuo mažesnių civilių gyventojų aukų ir žalos infrastruktūrai. Regione jau yra dislokuota ir parengta daugiau kaip 6,7 tūkst. palydovų valdomų ir 3 tūkst. lazeriu valdomų bombų.