TS-LKD frakcija siūlo L.Karaliui ir A.Sacharukui patiems trauktis iš Seimo (papildyta)


2010-10-27
BNS inf.
TS-LKD frakcija siūlo L.Karaliui ir A.Sacharukui patiems trauktis iš Seimo (papildyta)

Trečiadienį posėdžiavusi Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija nutarė siūlyti Konstituciją šiurkščiai pažeidusiems ir priesaiką sulaužiusiems Seimo nariams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliai patiems trauktis iš Seimo.

"Šiuo metu Seimo laukia daug kitų visuomenei svarbių darbų, todėl jei minėti Seimo nariai dar turi garbės jausmo, raginame juos pačius trauktis iš Seimo", - didžiausios valdančiosios frakcijos išplatintame pranešime cituojamas jos pirmininkas, premjeras Andrius Kubilius.

Konservatorių frakcija ragina susikompromitavusius parlamentarus "nebepiktinti toliau visuomenės ir neapkrauti valstybės institucijų bereikalingomis apkaltos Seime procedūromis".

Opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis ir frakcijos Seime seniūnas Algirdas Butkevičius laikosi pozicijos, jog parlamentarai privalo patvirtinti KT išvadą ir panaikinti A.Sacharuko ir L.Karaliaus mandatą, priešingu atveju patys elgtųsi prieš svarbiausią šalies įstatymą.

"Aš manau, kad Seimo nariai privalo balsuot už Konstitucinio Teismo išvadą, nes negali patys sulaužyt Konstitucijos (balsuodami prieš - BNS)", - sakė opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius.

Tuo metu opozicinės partijos "Tvarka ir teisingumas"frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis sakė, kad tikriausiai frakcija šiuo klausimu balsuos laisvai, o pats asmeniškai sakė sutinkantis, kad A.Sacharuko ir L.Karaliaus elgesys yra smerktinas, tačiau abejojantis, ar mandato panaikinimas - adekvatus tokių pažeidimų įvertinimas.

"Frakcijoje mes nesvarstėme, kaip balsuosime, nes ką tik KT sprendimas paskelbtas, bet iki šiol buvome priėmę sprendimą, kad tai yra moralinis klausimas, ir greičiausiai kiekvienas frakcijos narys apsispręs, kaip jis mano reikalinga pasielgt tokioj situacijoj", - BNS sakė V.Mazuronis.

Frakcijos seniūnas sakė, jog KT sprendimas numato griežtesnę nei Seimo statute įrašyta sankciją už balsavimo vienasmeniškumo pažeidimą.

"Tas vienasmeniškumo neišlaikymas apibrėžtas Statute, ir buvo, kad tie, kas balsuoja už kitą Seimo narį, turi būti svarstomi etikos komisijoj. Ir dabar toks KT išaiškinimas neabejotinai tą nuostatą griežtina ir griežtina labai stipriai", - sakė "tvarkiečių" seniūnas.

"Toks elgesys - nepagarba Seimui kaip institucijai ir rinkėjams, ir toks elgesys turi būti smerkiamas, bet ar tai turėtų būti priemonė naikinant jiems Seimo nario mandatą, reikėtų diskutuoti", - sakė V.Mazuronis.

Opozicinės Krikščionių partijos frakcijos, kurios nariai yra ir A.Sacharukas bei L.Karalius, seniūnas Vidmantas Žeimelis savo ruožtu BNS aiškino pats asmeniškai negalvojantis, kad už kolegų veiksmus galima apkalta. Frakcija dėl balsavimo tarsis kitą savaitę.

Valdančiosios Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas sakė, kad liberalsąjūdiečiai greičiausiai pasisakys už tai, kad mandatai Konstituciją pažeidusiems parlamentarams būtų atimti.

"Mes pritarėme tai darbo grupei, kurį tyrė jų nusižengimus, ir mūsų nuostatos nepakito", - dėstė jis.

Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos seniūnas Algis Čaplikas aiškino, kad jo vadovaujama valdančioji frakcija dar turės svarstyti poziciją, bet jis pats asmeniškas sakė nematantis kito pasirinkimo, kaip atimti mandatus iš A.Sacharuko ir L.Karaliaus.