Š.Jasikevičius naujų iššūkių žada ieškoti Amerikoje


2005-06-25
Š.Jasikevičius naujų iššūkių žada ieškoti Amerikoje

Geriausias Europos įžaidėjas pasirengęs išbandyti jėgas jaunystės svajonių lygoje - NBA

Baigęs sezoną Izraelyje, paviešėjęs Barselonoje ir Londone, į Lietuvą sugrįžo krepšininkas Šarūnas Jasikevičius.

29 metų 193 cm ūgio Eurolygos čempionas su Tel Avivo “Maccabi”, naudingiausias finalo ketverto žaidėjas į Lietuvą sugrįžo tik savaitei. Svarbiausias sugrįžimo tikslas - krepšininko Rimanto Kaukėno vestuvės.

Atostogos dar tik prasideda

Š.Jasikevičių Vilniaus oro uoste trečiadienio vakarą sutiko tėvai Rita ir Linas Jasikevičiai bei jaunesnysis Šarūno brolis Vytenis. Krepšininkas į Vilnių iš Londono turėjo grįžti ankstesniu reisu, tačiau nespėjo į lėktuvą - taksi nuvežė jį ne į tą oro uosto terminalą. Todėl beveik pusdienį jam teko laukti kito lėktuvo reiso.

Į Tėvynę vienas geriausių Europos krepšininkų grįžo tik su keliais krepšiais.

“Daiktus palikau Tel Avive, nes visko su savimi vežiotis negaliu. Kai bus aišku, kur žaisiu, galbūt važiuosiu pasiimti pats ar kitu būdu parsigabensiu viską”, - sakė Š.Jasikevičius ir pridūrė, kad Tel Avivą jam buvo labai liūdna palikti.

Pasibaigus krepšinio sezonui Izraelyje, jis porą savaičių buvo Tel Avive, po to nuskrido į Barseloną, kur statosi namą. Iš Ispanijos Šarūnas skrido į Londoną susitikti su geru bičiuliu, NBA klubo “Cleveland Cavaliers” vidurio puolėju Žydrūnu Ilgausku.

Kitą savaitę Š.Jasikevičius skris į Liublijaną - birželio 30 dieną ten rengiamos vieno geriausių visų laikų Slovėnijos krepšininko Jurės Zdovco palydos iš didžiojo sporto. Liepos 3 dieną lietuvis dalyvaus Belgrade vyksiančiose serbo Aleksandro Džordževičiaus išleistuvėse. Abiejų krepšininkų palydose dalyvaus ryškiausios Europos krepšinio žvaigždės.

Vėliau Šaras, kaip ir kasmet, žada vykti į JAV.

“Atostogos dar tik prasideda”, - džiaugėsi Š.Jasikevičius, Lietuvoje laiką ketinantis praleisti su šeima ir draugais.

Stebėjo Vimbldono turnyrą

- Šarūnai, ką spėjote nuveikti Londone su Žydrūnu Ilgausku?

- Labai trumpai, tik keletą dienų Londone buvome. Pažiūrėjome tenisą, nieko daugiau nuveikti nespėjome. Vimbldone lakstėme iš vieno korto į kitą, norėjome kuo daugiau pamatyti. Smagu buvo.

- Už kuriuos tenisininkus - vyrus ar moteris - sirgote?

- Ir už tuos, ir už tuos, juk yra ir pažįstamų tarp jų. O sirgau už tas merginas, kurios gražesnės (juokiasi).

- Ar patiko tenisas Žydrūnui Ilgauskui, kuris sakė, jog varžybas stebės tik dėl kompanijos?

- Labai patiko, apakęs vaikščiojo po Vimbldoną. Jam įspūdį padarė ir Londonas.

Svarsto ir NBA, ir europiečių pasiūlymus

- Galbūt jau aiškėja, kur žaisite kitą sezoną?

- Pokalbiai su kai kuriais klubais vyksta. Bet nieko konkretaus kol kas negaliu pasakyti. Vėliau žinosiu daugiau.

- Ar yra tiesos ispanų spaudos teiginiuose, kad jau pasirašėte sutartį su “Barcelona”?

- Visiška nesąmonė.

- Kur labiau linksta Jūsų žvilgsnis: į Ameriką ar į Europą?

- Daugiau į NBA. Bet Europoje taip pat reikia pasilikti keletą variantų, juolab kad jie nėra blogi. Vis dėlto pirmenybę teikčiau NBA. Jeigu stipri komanda pasiūlys geras sąlygas, norėčiau vykti į NBA. Svarbiausia, kad tai būtų komanda, kuri gali ką nors laimėti, ir kad aš gaučiau pakankamai laiko žaisti. Nors minučių skaičiaus niekas neįrašys į sutartį - viskas priklausys nuo manęs paties: būsi geras krepšininkas - žaisi, būsi negeras - nežaisi.

- Galbūt yra nedidelė tikimybė, jog atsidursite vienoje komandoje su Žydrūnu Ilgausku?

- Menkos galimybės yra. Bet abu turime daryti tai, kas kiekvienam iš mūsų labiau priimtina. Kalbėjomės apie tai pastarosiomis dienomis. Juokavome, kad galbūt išprotėtume vienas nuo kito, bet būtų labai smagu kartu pažaisti.

Lietuviu domisi 5-6 klubai

- Jūsų agentas yra teigęs, kad NBA komanda, kuri norės Jus įsigyti, turės pakloti ne mažiau kaip 10 milijonų dolerių.

- Toks agento darbas - gauti gerą kontraktą savo klientui, o mano darbas - žaisti. Gerai, jeigu jam pavyks išpešti tokią sutartį. Be to, jeigu į NBA komandą atvyksi turėdamas solidų kontraktą, į tave visi žiūrės visai kitomis akimis nei į tą, kuris yra pasirašęs kontraktą už minimalų atlyginimą. Aišku, norėčiau žaisti stipriame klube, kuris pasižymi gera organizacija, kuris rūpinasi savo žaidėjais. Tokiose komandose daugiausia žaidžia tie krepšininkai, kurie yra nusipelnę to, kurie yra geresni ir daugiau padeda komandai.

- Ar galite pasakyti, kiek NBA klubų Jumis domisi?

- Nepagalvokite, kad 30. Yra 5-6 klubai, su kuriais kalbamės.

- Ar sekėte NBA finalo seriją?

- Ne. Kai kas nors pasako rezultatą, tai ir žinau, kaip baigėsi rungtynės. Girdėjau, kad “Pistons” išlygino serijos rezultatą, bet, spėju, kad finalą “Spurs” laimės (taip ir įvyko -red.).

Neliko motyvacijos kovoti Europoje

- Ar Jūsų organizmas sėkmingai išlaikė krūvius?

- Šie krepšinio metai man pasirodė lyg ir lengvesni. Galbūt todėl, kad labai silpna šiemet buvo Izraelio lyga, iš anksto buvo aišku, kad laimėsime, nes skirtumas tarp “Maccabi” ir antroje vietoje likusios “Hapoel” komandos buvo labai ryškus. Tad labiausiai susitelkdavome tik Eurolygos varžyboms.

- Europoje laimėjote, kas įmanoma. Ar vis dar jaučiate pergalių alkį, ar jau jomis pasisotinęs?

- Motyvacijos kovoti Europoje man jau trūksta. Ji gali sugrįžti ilgiau pailsėjus arba patyrus naujų iššūkių. Eurolygoje žaisti labai įdomu, man patiko, bet jau norėčiau išbandyti save NBA, nes tai būtų ir svajonės išsipildymas, ir paskutinis dalykas, kurio trūksta mano karjeroje. Todėl norėčiau pažaisti NBA ir užsidėti pliusą, kad buvau ten ir patyriau, ką reiškia žaisti stipriausioje pasaulio lygoje.

Rinktinei nepasakė tvirto “ne”

- Kada apsispręsite dėl atstovavimo Lietuvos rinktinei Europos čempionate?

- Pirmiausia reikia pasirašyti kontraktą. Nuo to, su kuo pasirašysiu naują sutartį, labai daug kas priklausys. Teks atsižvelgti ir į klubo nuomonę, be to, noriu pailsėti. Tad galutinio sprendimo dar nesu priėmęs, nors labiau linkstu prie to, jog šią vasarą praleisiu be krepšinio. Žodžiu, noriu, kad paaiškėtų viskas kuo greičiau. Gerai, kad nėra lokauto, bus galima kontraktą greičiau pasirašyti. Tada arba sportuoji, arba pliaže guli.

- Ar kiti Lietuvos rinktinės žaidėjai Jūsų neįkalbinėja dar kartą padėti nacionalinei ekipai?

- Ne, niekas neskambino.

- Pastarosiomis savaitėmis vedė nemažai Lietuvos krepšininkų, savaitgalį dalyvausite ir Rimo Kaukėno vestuvėse Vilniuje. Jūs tuoj liksite vienas, bet pats geidžiamiausias jaunikis.

- (Juokiasi.) Norėčiau ir aš vesti, patikėkite. Bet dar reikia truputį laiko, nes niekas neima.

Kas laimės varžybas dėl Šaro?

Europoje jau net ne juokais kalbama, kad komanda, kuri nori laimėti Eurolygą, turi įsigyti “sėkmės berniuką” iš Lietuvos Š.Jasikevičių. Geriausias Europos įžaidėjas - jau triskart iš eilės Eurolygos čempionas.

2003 metais Šaras Eurolygą laimėjo su “Barcelona”, kurios didžiosios pergalės baigėsi, kai lietuvis išvyko į Izraelį. Tuomet prasidėjo jau dvejus metus besitęsianti Tel Avivo “Maccabi” era. Su šia ekipa Š.Jasikevičius 2004 ir 2005 metais laimėjo Eurolygą, abu kartus buvo išrinktas į simbolinę turnyro komandą, o šiemet dar ir tapo naudingiausiu Eurolygos finalo ketverto žaidėju.

Maskvos CSKA klubas praėjusį sezoną norėjo iš “Maccabi” perpirkti lietuvį, tačiau sandoris nepavyko, nes ir pats Šaras atsisakė vykti į Rusiją. Kalbama, kad po šių metų Eurolygos finalo ketverto varžybų CSKA vadovas Sergejus Kuščenka vėl siūlė Š.Jasikevičiui priimti CSKA kvietimą, o pageidaujamą kontrakto sumą pasiūlė pačiam įrašyti į čekį.

Ispanai teigia, kad “Barcelona” pasirengusi sumokėti Š.Jasikevičiui pustrečio milijono eurų už sezoną. Tačiau NBA klubų galimybės - tikrai ne mažesnės.

Tad ne vienas ir ne du klubai pasiryžę sumokėti didžiausius pinigus už puikiai žaidžiantį ir laimę nešantį krepšininką iš Lietuvos. Dabar įdomiausia, kuris NBA ar Eurolygos klubas sugebės laimėti varžytuves dėl jo.