Padėkos ir priekaištai - už skirtingus poelgius


2007-02-09
Aldona KIBIRKŠTIENĖ
Padėkos ir priekaištai - už skirtingus poelgius

Redakcijos pašte daug laiškų, kuriuose skaitytojai rašo apie tai, ką patiria bendraudami valdiškose įstaigose su pareigūnais, aptarnavimo sferos darbuotojais ar šiaip atsitiktinai sutiktais žmonėmis. Piktinamasi netvarka, įvairiais gyvenimo nesklandumais ir kartu prisimenami gražūs, pasigėrėjimą keliantys poelgiai.

Gyvenimas, pasak Panerių gatvės gyventojos Rimos Pakutkienės, susideda iš smulkmenų, nuo kurių žmogui darosi gyventi lengviau arba, atvirkščiai, jos juodina kasdienybę. Moteris teigia į Kauną iš Kėdainių važiavusi lengvuoju automobiliu, kurį vairavo jaunas vaikinas. Išlipusi iš mašinos keleivė pastebėjo, kad pamiršo rankinę, kurioje buvo visi dokumentai ir nemažai pinigų. “Išsigandau, pamačiusi ką praradau, - pasakoja moteris. - Nesusivokiau, kur kreiptis, nebuvau įsidėmėjusi automobilio numerio. Tik prisiminiau, kad jaunas vyras mane vežė “Mazda”, o kartu su vairuotoju važiavo dar vienas panašaus amžiaus vaikinas.”

R. Pakutkienė teigia nesitikėjusi atgauti prarastus daiktus, juolab pinigus. Bet buvo maloniai nustebinta, kai jauni vyrai Kaune susirado išsiblaškiusią keleivę ir grąžino rankinę. “Supratau, kad yra labai dorų ir sąžiningų žmonių, kurių poelgis sujaudino, - pasakoja skaitytoja. - Vaikinai, kuriems nuoširdžiai dėkojau, teigė, kad kitaip pasielgti negalėjo, tai buvo jų pareiga. Jie net pavardžių nepasakė, tik pavyko sužinoti, kad tai buvo KTU studentai Giedrius ir Arūnas. Motinos, auginančios tokius vaikus, tikrai gali didžiuotis.”

Skaitytojas Rolandas Juškevičius piktinasi, kad iš Kauno į Kulautuvą važiuojantys autobusai nesilaiko grafiko. “Žmonės priversti ilgai laukti ir šalti, piktintis, kad vairuotojai prastai atlieka savo darbą. Ypač dažnai genda šiuo reisu važinėjantis autobusas, kurio garažo numeris 257, - pasakoja skaitytojas. - Kreipėmės į “Kautros” bendrovės keleivių pervežimo tarnybos viršininką, bet į mūsų pastabas nereaguojama.”

Nuolat gauname laiškų, kuriuose stebimasi, kaip aplaidžiai dirba (o gal tai daro sąmoningai?) prekybos centrų darbuotojai. Problema ta pati: ant kai kurių prekių užrašyta kaina neatitinka tos pinigų sumos, kurią tenka mokėti pirkėjams. Viename prekybos centre kaunietė Vida Žvirblienė pirko indelį silkės, kuris turėjo kainuoti 1,39 Lt, bet prie kasos buvo paprašyta sumokėti 3,48 Lt. “Nuėjau pasiaiškinti pas atsakingus parduotuvės darbuotojus, bet taip ir nepavyko įrodyti, kad esu apgauta. Pinigų skirtumo man niekas negrąžino. Mat ant indelio, kuriame buvo silkė su svogūnais (tokią ir norėjau pirkti), buvo užklijuota etiketė, kad tai silkė su pievagrybiais. Atitinkamai didesnė buvo ir jos kaina. Pikta, kad taip akivaizdžiai apgaudinėjami pirkėjai, o parduotuvės vadovai su tuo taikstosi”, - pasakoja moteris. Tą patį kartą V.Žvirblienė buvo apskaičiuota ir už kitą pirkinį - katėms skirtą maistą. Vietoje 1,19 Lt iš jos buvo paprašyta sumokėti 1,59 Lt, bet 40 ct pirkėjai pavyko susigrąžinti.