Našlė pradėjo naują teismų maratoną


2005-05-19
Violeta GUSTAITYTĖ
Našlė pradėjo naują teismų maratoną

Marija Ruzienė dėl užsitęsusio proceso jaučiasi sąmoningai įtraukta į painiavą

Vakar Kauno miesto apylinkės teisme vyko parengiamasis posėdis byloje, kurioje žuvusio parlamentaro našlė Marija Ruzienė bylinėjasi su 240-ąja namų savininkų bendrija. Buvo nutarta paskirti dar vieną, bet jau paskutinį parengiamąjį posėdį, prieš pradedant iš naujo nagrinėti Marijos Ruzienės ieškinį.

“Apie pusantrų metų vyksta parengiamieji posėdžiai. Taip išeina, kad reikia rašyti naują ieškinį, nes mes su advokatais sąmoningai buvome įtraukti į šią painiavą. Nesuprantu, apie kokias teises galima kalbėti?” - vakar teisme stebėjosi Marija Ruzienė. Taip ji teigė po to, kai su advokate ilgai negalėjo nuspręsti, kurį iš byloje esančių ieškinių teismas turėtų nagrinėti, tikslinti jį ar ne. Buvo painiavos dokumentų datose. Vakarykščiam parengiamajam posėdžiui turėjo būti pateikti dokumentai, kuriuos norima prijungti prie bylos, tačiau M.Ruzienė ir jos advokatė dar tik žadėjo juos pateikti. Teisėja Rūta Rimkevičienė suabejojo, ar M.Ruzienei atstovaujanti advokatė susipažinusi su byla. Paaiškėjo, kad nevisiškai.

Žuvusio parlamentaro Rimanto Ruzo našlė Marija Ruzienė bylinėjasi su 240-ąja namų savininkų bendrija, kuriai ir pati priklauso. Dvylikos butų namą, kuriame gyvena našlė su dukromis, statėsi bendrija, į kurią susibūrė buvę Afganistano karo dalyviai. Namui statyti bendrija iš banko gavo kreditą su valstybės garantu.

Pasak M.Ruzienės, jos šeima bankui buvo likusi skolinga 22 tūkstančius litų, tačiau Namų savininkų bendrija nusprendė negrąžintą bankui paskolos dalį už namo statybą išdalyti po lygiai penkiems butų savininkams. Perskirsčius skolą, M.Ruzienei priskirta suma išaugo iki 39 tūkstančių litų. Našlė tvirtina, kad ji nesutinka su tokiu bendrijos sprendimu ir nemokės jai padidintos 17 tūkstančių litų skolos.

Bendrijos pirmininkas Alvydas Marcinkevičius įsitikinęs, jog bendrijos priimtas sprendimas teisingas. A.Marcinkevičiaus tvirtinimu, buvo pažeidimų dalijant kreditą, todėl ir nutarta likusią skolos bankui dalį padalyti po lygiai. Šį bendrijos sprendimą M.Ruzienė ir apskundė teismui. Tačiau Kauno miesto apylinkės teismas buvo atsisakęs nagrinėti šį M.Ruzienės ieškinį, nes buvo nuspręsta, kad ieškinys surašytas klaidingas. Kauno apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo nutartį ir jam grąžino iš naujo nagrinėti Marijos Ruzienės ieškinį.

“Notarinės sutartys padarytos neteisėtai, kreditą išskaidant į lygias dalis”, - vakar “Kauno dienai” tvirtino Marija Ruzienė.

Bendrijos pirmininkas A.Marcinkevičius teigė, jog buvęs pirmininkas Rimantas Ruzas iš visų vienodai rinko mokesčius bankui, tačiau jie nematę šių kvitų, o taip pat kitų bendrijos dokumentų.

Po R.Ruzo žūties naujasis pirmininkas prašė M.Ruzienės grąžinti bendrijos dokumentus, tačiau, pasak A.Marcinkevičiaus, ji tvirtinusi, kad neturi. Vakar teismo posėdyje M.Ruzienė sakė, jog negalėjusi atiduoti dokumentų aplankų, dėžių, kol ji nebuvo pati jų skaičiusi. Ji tvirtino, kad juos pateiks teismui ir tegul teismas sprendžia.

“Dabar juos kaip nori, taip “varto”, - sakė A.Marcinkevičius. - Buvo protokolai, kur fiksuota, kaip naudojamas kreditas, kiek naudota, tačiau šių dokumentų neva nėra ar neranda. Ištraukiami iš konteksto vieni dokumentai, mėginant jais manipuliuoti, nuslepiant kitus”.

Lietuvos apeliacinis teismas sumažino M.Ruzienei ir dviem jos dukroms anksčiau priteistą kompensaciją po vyro ir tėvo žūties už neturtinę ir turtinę žalą. Kauno apygardos teismo sprendimu joms turėjo būti iš viso sumokėta 230 tūkstančių litų. Pagal dabartinį sprendimą - 190 tūkst. bei po 300 litų kas mėnesį abiem parlamentaro dukroms, iki sukaks 24-eri metai, jei jos mokysis. Iš viso žuvusio parlamentaro našlė siekė prisiteisti beveik pusantro milijono litų.