Geležinės valios riteriai


2003-12-12
Geležinės valios riteriai

Kulkinis šaudymas nėra itin populiarus sportas, bet atsiranda tokių žmonių, kurie jam pasiaukoja. Kaunietis Kęstutis Gudaitis kaip tik yra vienas iš jų. Jau aštuoneri metai intensyviai besitreniruojantis jaunuolis dažnai iškovoja pergales vietinėse ir tarptautinėse varžybose.

Treneriai vaikšto po mokyklas bandydami sudominti jaunimą šiuo neįprastu sportu. Dažniausiai susidomi vos vienas kitas, nors tai puiki galimybė susirasti draugų, pakeliauti ir išsiugdyti geležinę valią.

Kęstutį Gudaitį, kai jam buvo vos septyneri metai, į treniruotę atsivedė brolis. Jie iki šiol, jau aštuoneri metai, treniruojasi kartu. Sportas mokslams netrukdo. Kęstutis - Dainavos vidurinės mokyklos devintokas. Kaip jis pats sakė, tik nedaugelis klasės draugų supranta, kodėl jį taip domina šaudymas. Tai žino geriausi draugai ir šeima, kurie jį visuomet palaiko. O pats šaulys savo sėkmės formule vadina treniruotes, pastangas ir ryžtą. Paklaustas, ar nepabosta kasdien vaikščioti į treniruotes, atsako, kad tai jau tapę būtinybe: kaip valgyti, miegoti ar eiti į mokyklą.

Neseniai Lenkijoje, Bialystoke, vyko tarptautinės atvirosios šaudymo varžybos, kuriose dalyvavo ir grupė šaulių iš Kauno. Kęstutis Gudaitis savo grupėje (g. 1987 metais ir jaunesni) užėmė pirmąją vietą. Tai ne vienintelė šio puikaus šaulio pergalė. Jis yra 2002 metų Lietuvos čempionas, šiemet čempionate užėmė antrąją vietą. Jis visuomet atstovauja Kaunui komandinėse ir asmeninėse šaudymo rungtyse. Dažnai jam tenka kovoti ir tarptautinėse varžybose bei čempionatuose.

Kulkinis šaudymas - tai sportas, kuris ugdo valią, moko susikoncentruoti ir būti kantriems. Jis nepopuliarus, nes reikalauja daug ryžto, darbo, pasiaukojimo. Tai emociškai stiprių žmonių užsiėmimas.