Duris atvėrė verslo centras


2004-04-24
Gediminas STANIŠAUSKAS
Duris atvėrė verslo centras

Mero teigimu, investicijas stabdo biurokratizmas ir per dažna politikų kaita  

Vakar Kaune prie Vienybės aikštės atidarytas pirmasis mieste tarptautinius standartus atitinkantis “A” klasės verslo centras - “Business Leaders Centre” (BLC). Į 1975 metais pastatyto buvusio “Miestprojekto” pastato rekonstrukciją investuota maždaug 16 mln. litų.

Penkių aukštų modernių biurų verslo centras užima 10,8 tūkst. kv. m. plotą. Iš jų 6800 kv m. yra nuomojama. Kol kas išnuomota tik apie 65 proc. ploto.

Stikliniame verslo centre pirmieji įsikūrė “Lietuvos draudimo”, “Šiaulių banko” atstovybės, itališkos virtuvės “Da Antonio” restoranas, dvi turistinės firmos, kai kurie teisininkai.

Į pastatą galima patekti per kelis įėjimus, viduje įrengti du modernūs stikliniai liftai, kelios konferencijų salės. Anot SBA koncerno antrinės įmonės “Pastatų idėjų įgyvendinimas”, kuriai priklauso BLC, direktoriaus Algirdo Bagdzevičiaus, pastatas atitinka aukščiausios klasės verslo ir saugumo standartus.

Jo teigimu, čia įmonės gali pasinaudoti visa būtina verslui įranga. Saugumą užtikrina ne tik automatinė gaisro gesinimo sistema, bet ir aplink pastatą sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros.

“Pastate įsikurs verslo lyderiai, - sako A.Bagdzevičius. - Tačiau visi biurai kol kas dar neužimti, nes kai kurie verslininkai, matyt, laukia, kaip sėkmingai veiks BLC”. Ateityje BLC turėtų dirbti maždaug 680 darbuotojų.

Modernaus pastato atidarymas surengtas pirmąją tarptautinio festivalio “Kaunas Jazz” dieną. Į erdvų holą rinkosi ne tik patalpas išsinuomojusių firmų atstovai, bet ir nemažai politikų bei valdininkų iš Savivaldybės - meras Arvydas Garbaravičius, jo pavaduotojas Erikas Tamašauskas, Savivaldybės administracijos vadovas Giedrius Buinevičius, Tarybos narys Ramūnas Garbaravičius ir kiti valdininkai. Svečiai buvo vaišinami šampanu ir sultimis, scenoje grojo džiazo muzikantai.

A.Garbaravičius sakė, jog atidarytas biurų centras - kol kas pirmasis Kaune. Jis pridūrė, jog, siekiant pritraukti daugiau investicijų į miestą, verslui reikia sudaryti palankesnes sąlygas. “Biurokratizmas ir per dažna politikų kaita yra pagrindinės kliūtys investuoti”, - “Kauno dienai” sakė meras.

Tačiau BLC atsiradimas sulaukė ir prieštaringų vertinimų. “Kauno diena” jau rašė, kad daugiau nei šimto vietų automobilių stovėjimo aikštelė prie pastato yra įrengta savavališkai, o prieš ją įrengiant be leidimo buvo iškirsta medžių. Įvairių inspekcijų paskirtos baudos siekia 13,7 tūkst. litų.