Pranešęs, kad galimai nuskendo trys žmonės, o vėliau pridūręs kažką panašaus į tai, jog tragedija susijusi su keturračiu ir viskas įvyko „prūde“, esančiame prie jo namų Alšėnų seniūnijos Padainupio kaime, kuriame jis mato merginos galvą, skabinusysis, nutrūkus pokalbiui, pats dingo kaip į vandenį.
Pasak Kauno policijos atstovės, buvo net trys pranešimai apie šį įvykį. Du kartus skambinta iš to paties mobiliojo telefono numerio.
Neatmetant, kad pranešėjo telefonas galėjo ir išsikrauti arba nuo patirto šoko jam pačiam galėjo sutrikti sveikata, į įvykio vietą išskubėjo visos specialiosios tarnybos. Belieka įsivaizduoti, kaip jos lėkė į galimos tragedijos vietą priešpriešiais į darbą išsirengusiems Kauno bei pakaunės gyventojams arba šiuos lenkdamos.
Ugniagesiai gelbėtojai išsiuntė į Padainupį savo pajėgas net iš dviejų padalinių – arčiausiai įvykio vietos esančios Poderiškių ugniagesių komandos bei Šilainių komandoje budinčius Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narus.
Pirmieji skambinusiojo nurodytą adresą pasiekę Poderiškių ugniagesiai konstatavo, kad jokio vandens telkinio čia nėra. Kaip ir iš paskos jiems atvykę policijos pareigūnai.
Ir vėl įtariant, kad gal iš susijaudinimo pasakytas ne tas adresas, bandyta susisiekti su pranešėju. Tačiau jis nebeatsiliepė.
Tada pagalbos ranką į įvykio vietą atskubėjusiems kolegoms ištiesė Bandrasis pagalbos centras, kuriam pavyko nustatyti pranešėjo buvimo vietą. Ji buvo toje pačioje minėto pakaunės kaimo gatvėje. Ir ten tekėjo upelis. Tačiau, laimė, nebuvo jokios tragedijos, apie kurią pranešta, pėdsakų ir ten. Bet rastas neadekvačiai besielgiantis asmuo, kuris ir toliau pasakojo apie nuskendusius žmones bei važinėjančius keturračius, nors ir pastarųjų niekur nesimatė.
Anot policijos atstovės, greitosios medikai, įvertinę šio 1986 m. gimusio asmens neadekvatų elgesį, išvežė jį į specifinės paskirties gydymo įstaigą.
„Šį kartą dėl sveikatos būklės jam reikėjo socialinės pagalbos, todėl jokio tyrimo dėl melagingo pranešimo mes nepradėjome“, – teigė policijos atstovė.
Belieka priminti, kad už tokius melagingus pranešimus yra numatyta ir baudžiamoji, ir administracinė atsakomybė.
Administracinių nusižengimų kodeksas teigia, kad už Bendrojo pagalbos centro trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. O už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą, žinant, kad jų pagalba nereikalinga, – bauda nuo 200 iki 2 tūkst. eurų.
Baudžiamsis kodeksas už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią didelę nelaimę, jeigu dėl to buvo iškviestos pagalbos tarnybos, numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą nuo 15 iki 90 parų arba net laisvės atėmimą iki vienerių metų.
(be temos)
(be temos)
(be temos)