H.Daktaras suimtas trims mėnesiams (papildyta 19 val.)

Iš Bulgarijos į Lietuvą parskraidintas nusikaltėlių vadeiva vadinamas Henrikas Daktaras visą šeštadienį buvo tampomas po teisėsaugos institucijas.

Apie 8 val. ryto jis buvo atvežtas į Policijos departamentą, kur jam pareikšti įtarimai ir įvyko pirmoji apklausa.

14.30 val. jis atvežtas į Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismą, kur buvo sprendžiamas jo suėmimo termino klausimas.

H.Daktaras ir jo advokatas Kristupas Ašmys prašė, kad šis teismo posėdis būtų viešas, tačiau ikiteisminio tyrimo teisėjas Antanas Virbalas nusprendė, jog posėdžio metu gali būti atskleistos tam tikros ikiteisminio tyrimo aplinkybės, todėl į teismą susirinkę žurnalistai, jo pabaigos liko laukti už durų.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Zdislovas Tuliševskis teime aiškino, jog Henytė privalo būti suimtas, nes atsidūręs laisvėje gali vėl pabėgti, taip pat manoma, kad jis gali daryti poveikį liudytojams.

Prokuroras teismo prašė H.Daktarą laikyti suimtą dar tris mėnesius.

Pats Henytė iki šiol neigia visus jam inkriminuojamus nusikaltimus. „Yra kažkokios gaujos, kažkokie neatskleisti nusiklatimai ir viską varo ant manęs“, - teisme piktinosi Henytė.

Teisėjo A.Virbalo paklaustas, kodėl pabėgo į Bulgariją, H.Daktaras aiškino, jog tai privalėjęs padaryti dėl savo ir savo šeimos saugumo. „Vieną naktį apšaudo mano tvorą, antrą - įmetą granatą. Buvau priverstas išvykti, nes supratau, kad kažkieno vykdomus nusikaltimus nori man užversti“, - teismą įtikinėjo Henytė.

H.Daktaro teigimu, jį tuo metu pasiekdavo informacija, kad teisėsaugos institucijos nori su juo susidoroti. „Ateidavo tokios žinios, kad mane teisėtvarka nužudys, atvažiuos „Aras“ ir mane sušaudys. Aš tuo metu net į lauką bijojau išeiti“, - pasakojo Kauno „daktarų“ grupuotės lyderis.

Po kelias valandas trukusio posėdžio, teisėjas nusprendė, jog tikslinga H.Daktarą suimti trims mėnesiams.

Pasak įtariamojo advokato, pirmadienį jis susitiks su savo klientu ir nuspręs, ar apskųsti šią teismo nutartį Vilniaus apygardos teismui. Tai galima padaryti per 20 dienų.

Beje, tiek Henytės atgabenimas į Vilnių, tiek jo „vizitai“ Policijos departamente nei teisme buvo kruopsčiai slepiami nuo žiniasklaidos. Į teismą įvedamo H.Daktaro veidą slėpė juoda kaukė. Kaukes dėvėjo ir jį atlydėję „Aro“ pareigūnai.

Advokato K.Ašmio teigimu, ši visiškai nereikalingas „Aro“ apsaugos metodas, nepatinka nei jam, nei H.Daktarui. Henytė savo gynėjui skundėsi, jog net tada, kai kambaryje jis paliekamas vienas su dviem jį saugančiais „Aro“ pareigūnais, jo rankos lieka surakintos už nugaros, o nuo veido kaukė nenuimama.

„Jei taip bus ir toliau, mes skųsimės, kad pažeidžiamos teisės, kad su žmogumi žiauriai elgiamasi. Tai aš sakiau ir šiandien Policijos departamente“, - kalbėjo advokatas.

K.Ašmio ir jo ginamojo skundai, matyt, buvo išgirsti, nes iš teismo H.Daktaras išvežtas jau be kaukės.

H.Daktaras už akių buvo suimtas jau praėjusių metų gruodžio 24 dieną. Tačiau tada jis dingo ir buvo sulaikytas Bulgarijoje tik šių metų rugsėjo 4-ąją.

H.Daktaras įtariamas labai sunkiais nusikaltimais, tarp jų ir ne vienu nužudymu.
Policijos departamento teigimu, "Henytė" yra pripažintas įtariamuoju Kauno "daktarų" nusikalstamo susivienijimo byloje, kurioje grupuotės nariai įtariami 1989-2005 metais įvykdę sunkių ir labai sunkių nusikaltimų: nužudymų, pasikėsinimų nužudyti, plėšimų, turto prievartavimų.

2008 metų gruodį kriminalinės policijos pareigūnai nusprendė smogti "daktarų" gaujos veteranams, tačiau H.Daktaras paskutinę akimirką netikėtai dingo.

Šiuo metu pagrindiniai šio nusikalstamo susivienijimo nariai sulaikyti ar suimti.
H.Daktaras teistas penkis kartus. Pirmąsyk už grotų jis atsidūrė būdamas 19 metų.

Viena garsiausių Lietuvos nusikalstamų grupuočių Kauno "daktarai" susikūrė 1978 metais.


Šiame straipsnyje: Daktaras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių