Vakcina nuo gripo išdalinta, skiepytis neskubama

Trečiadienį Kaune pradėta vakcinacija nuo pandeminio gripo. Kauno apskrities medikams ir ne tik jiems skirta 6060 dozių.

Kauno visuomenės sveikatos centre, kur dalyta vakcina įgaliotiems Kauno apskrities gydymo įstaigų atstovams, nuo pat ryto nusidriekė eilė. Visi skubėjo ją atsiimti ir grįžti į savo darbovietes.

Eilėje stovėjusi Kauno Dainavos poliklinikos Vaikų skyriaus vyresnioji slaugytoja Alma Mykolaitienė žinojo, kad ji gaus 190 dozių vakcinos. Iš jų 90 dozių bus skirta medikams ir 100 - jų pacientams.

Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu vakcina nuo pandeminio gripo pirmiausia skiriama medikams, dirbantiems poliklinikose, ligoninių priėmimo skyriuose, greitosios medicinos pagalbos stotyse. Paaiškėjus, kad už 1 mln. litų nupirktų  27 tūkst. dozių vakcinos medikams bus per daug, nes pagal išankstinę registraciją norą skiepytis pareiškė tik 9 tūkst. šalies medikų, nuspręsta vakcinos skirti ir jų pacientams. Prioritetas teikiamas vyresniems kaip 10 metų asmenims, sergantiems lėtinėmis, ypač kvėpavimo takų, ligomis, nėščioms moterims.

"Šeimos gydytojai agituoja skiepytis savo pacientus, apie tokią galimybę rašoma poliklinikos skelbimų lentose", - procesą paaiškino A.Mykolaitienė.

Kėdainių rajono Akademijos miestelio ambulatorijos vyr. slaugytoja Jadvyga Mikalauskienė, jau gavusi 40 dozių vakcinos, svarstė, ar pavyks surinkti tiek norinčiųjų pasiskiepyti.

"Ambulatorijoje dirba šešiolika darbuotojų, bet kol kas skiepytis žada tik viena. Tai -  ambulatorijos direktorė", - pasakojo J.Mikalauskienė.

Ji pati nesiskiepys, nes yra alergiška baltymams.

Didžiosioms Kauno poliklinikoms vakcinos duota daug daugiau nei yra skiepytis norinčių medikų. Perteklius siūlomas jų pacientams. Dozių skaičius apskaičiuotas pagal tai, kiek poliklinikų pacientų skiepijosi nuo sezoninio gripo.

Vakcinos viena kitai netrukdo, gydytojai infektologai vis dar rekomenduoja kartu pasiskiepyti sezonine gripo vakcina, skirta rizikos grupių asmenų skiepijimui valstybės biudžeto lėšomis. Ši vakcina dar neišnaudota. Pasiskiepijusiems nuo sezoninio gripo kiek anksčiau, rekomenduojama išlaikyti nors 2 savaičių intervalą tarp skiepijimųsi.

Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė pabrėžė, kad ji tikrai skiepysis. Centras gavo 20 vakcinos dozių, skiepytis žada 14 darbuotojų.

"Vakcinacija yra moksliškai patvirtinta apsaugos nuo pandeminio gripo priemonė", - įsitikinusi K.Rudžinskaitė.

Kauno medicinos universiteto Infekcinių ligų klinikos vadovė docentė Auksė Mickienė, skaičiusi pranešimą seminare gydymo įstaigų atstovams, atvykusiems pasiimti vakcinos, juos įtikino: klinikinių vakcinos tyrimų jos veiksmingumui įrodyti pakanka. Vakcina įregistruota, todėl yra tinkama naudoti. Docentė ir kiti jos kolegos infektologai nuo pandeminio gripo pasiskiepijo prieš savaitę ir jokio žalingo sveikatai šalutinio poveikio nepajuto.  

"Jei bus dešimt norinčiųjų pasiskiepyti, tai atliksime dar šiandien", - vakar pavakare sakė Šilainių poliklinikos 1-osios asmens sveikatos priežiūros klinikos vadovė gydytoja Aldona Gargalevičienė.

Šilainių poliklinika gavo 170 dozių vakcinos.  Iš anksto norą skiepytis nuo pandeminio gripo buvo pareiškę 70 poliklinikos darbuotojų. Viena vakcinos pakuotė skirta dešimčiai asmenų, todėl ją atidarius reikia iš karto paskiepyti būtent tiek žmonių.

Kas nori skiepytis?

Asmenys, norintys pasiskiepyti nuo pandeminio gripo, turi kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje yra prisirašę, ir informuoti savo šeimos gydytoją arba specialiai paskirtą asmenį apie pageidavimą skiepytis.

Prašyta ir skirta vakcinos nuo pandeminio gripo:

Centro poliklinikai skirta 150 dozių, nori skiepytis 37 darbuotojai

Dainavos poliklinikai - 190 dozių, 90 darbuotojų

Kalniečių poliklinika - 160 dozių, 45 darbuotojai

Šilainių poliklinika - 170 dozių, 70 darbuotojai

Šančių poliklinika - 120 dozių, 14 darbuotojų

Pandeminiu gripu sirgo

Pandeminiu gripu, sukeltu A(H1N1) viruso, Lietuvoje sirgo 774 gyventojai. Nuo šio gripo sukeltų komplikacijų mirė 21 šalies gyventojas. 


Šiame straipsnyje: gripasvakcina

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Tikrino, ar vairuotojai neteisėtai nepalieka automobilių neįgaliųjų vietose
  Tikrino, ar vairuotojai neteisėtai nepalieka automobilių neįgaliųjų vietose

  Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai papildomai patruliavo prekybos centrų aikštelėse ir tikrino, ar visi vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklių ir ar neteisėtai nepalieka savo ...

  2
 • Kauno nakvynės namuose girtavusi darbuotoja neteko darbo
  Kauno nakvynės namuose girtavusi darbuotoja neteko darbo

  Praėjusį savaitgalį Saugios nakvynės namuose alkoholį darbo metu vartojusi darbuotoja pirmadienį buvo atleista iš darbo. Pasak Kauno miesto vadovų, alkoholio vartojimas darbo metu nebus toleruojamas. ...

  1
 • G. Bučas: smurtas nėra normalus reiškinys
  G. Bučas: smurtas nėra normalus reiškinys

  Dovilė Bubnienė kalbina Giedrių Bučą – verslininką, ekologiško ir darnaus gyvenimo būdo puoselėtoją, socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėją.  ...

  1
 • Kam šiemet bus įteikti Gerumo kristalai?
  Kam šiemet bus įteikti Gerumo kristalai?

  Reikšmingus ir neatlygintinus darbus Kaunui ir Lietuvai dovanojantiems kauniečiams kitų metų pradžioje bus įteikti Gerumo kristalai. Iki gruodžio 9 dienos nevyriausybinės organizacijos ir kauniečiai kviečiami siūlyti asmenis, kurie nusipelnė ...

  2
 • Ligonines išvadavo nuo neblaivių benamių
  Ligonines išvadavo nuo neblaivių benamių

  Kauno ligoninių medikams ir pacientams nebeliko didžiulės naštos – tiesiog šilto prieglobsčio ieškančių benamių. Tačiau greitosios medicinos pagalbos darbuotojams ir toliau tenka dirbti neblaivių asmenų taksistais. ...

  1
 • Kaune – enciklopedinio žinyno apie holokaustą Žemaitijoje pristatymas
  Kaune – enciklopedinio žinyno apie holokaustą Žemaitijoje pristatymas

  Du žinomi mūsų istorijos tyrinėtojai – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Aleksandras Vitkus drauge su ekskursijų vadovu Chaimu Bargmanu parengė ir išleido solidžios apimties enciklopedinį žinyną "Holokaustas Žemai...

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  3
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

  1
 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

  2
 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
Daugiau straipsnių