Į policiją kreiptasi dėl 3 318 nesimokančių vaikų

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) dar kovo viduryje kreipėsi į Policijos departamentą (PD), kad pareigūnai padėtų nustatyti nesimokančių 3 tūkst. 318 vaikų, kurių amžius iki 16 metų, faktinę gyvenamąją vietą ir, esant galimybei, jų nesimokymo priežastis.

Šie vaikai apskritai neregistruoti Mokinių registre, nors įrašas apie juos yra Gyventojų registre ir neturima duomenų apie jų išvykimą, neįgalumą ar kitas priežastis nesimokyti.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis sakė, kad toks prašymas yra gautas, tačiau dar nenuspręsta, ką su juo daryti.

„Kol kas paieška nėra prasidėjus ir nežinau, ar jinai prasidės. Toks darbas reikalauja labai daug išlaidų, yra ir kitų niuansų. Kol kas dar nėra nuspręsta, ką daryti su tuo ministerijos prašymu“, - teigė PD Komunikacijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis R.Matonis.

Vyriausybei kitą savaitę bus pateikti premjero Andriaus Kubiliaus praėjusių metų pabaigoje sudarytos darbo grupės pasiūlymai, kaip nustatyti nesimokančius vaikus ir kaip jų ieškoti. Darbo grupės ataskaitoje teigiama, kad 2011-2012 mokslo metais buvo 13 tūkst. 462 nesimokančių vaikų nuo 7 iki 16 metų. Tai tokie moksleiviai, apie kuriuos duomenys yra Gyventojų registre, bet jie nefigūruoja Mokinių registre.

Savivaldybėms patikrinus duomenis apie daugumą (84 proc.) nesimokančių vaikų, nustatyta, kad, pavyzdžiui, 64 proc. arba 8 tūkst. 593 nesimokantys 7-16 metų vaikai išvykę į užsienį ir nedeklaruotas jų gyvenamosios vietos pakeitimas, 85 nesimokė dėl neįgalumo.

Vienas iš minėtos darbo grupės siūlymų - tobulinti gyvenamosios vietos deklaravimą reglamentuojančius teisės aktus.

„Deklaravimo sistemoje išsideklaruojant suaugusiems žmonėms nebuvo prievolės deklaruoti vaikų - tą jie turėtų padaryti, bet dabar iššoks netgi tokia lentelė apie vaikus ir jie turės užpildyti“, - sakė Darbo grupės narys, ŠMM Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Šimaitis.

Jis, be kita ko, pažymi, kad duomenys apie tą patį asmenį skirtingose registruose kartais būna nevienodi - pasitaiko klaidų.

„Formalūs duomenys dar neparodo, kad būtinai visi nesimoko“, - pabrėžia jis.

Be to, darbo grupė siūlo nustatyti, kaip Švietimo informacinių technologijų centras, kuriantis registrą apie nesimokančius ir mokyklos nelankančius vaikus, turi būti informuojamas apie užsienyje besimokančius diplomatų ir kitus ten mokytis išvykusius vaikus, kurie esą dabar gali patekti į nesimokančiųjų sąrašą.

A.Šimaičio teigimu, informacija apie visai nesimokančius ar dažnai mokyklos nelankančius vaikus renkama siekiant užtikrinti, kad visi vaikai mokysis pagal privalomas švietimo programas kaip yra numatyta Švietimo įstatyme ir Konstitucijoje.


Šiame straipsnyje: mokyklamoksleiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

aha

aha portretas
Atsibudo is numirusiuju persti...

geras.......cha...cha......

geras.......cha...cha...... portretas
...prie ko cia policija.....tiesiai i migracijos tarnyba.....baisu per 20m nieks nepasidomejo......siaubas....tai vadinasi nepriklausoma teisine valstybe...va uz ka zmones gulde galvas ,kad dingtume be zinios... ir nieks neieskotu....

KasGaliPaneigti

KasGaliPaneigti portretas
kad jie neparduoti pedofilų tinklams ar neišnarstyti kaip organų donorai??????
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių