Kiekvieną pavasarį, pradžiūvus žemei, padaugėja skambučių bendruoju pagalbos telefonu 112 – ugniagesiai gelbėtojai kviečiami gesinti padegtos pernykštės žolės. Taip pat dažnai skambinama ir klausiama, ar galima deginti atliekas.
Savaitgalį Lietuvoje kilo 168 gaisrai gamtoje, per juos išdegė apie 114 ha pievų, miško paklotės ir kitų atvirųjų teritorijų, rodo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenys.
Pastarąją parą Lietuvoje kilo 35 pernykštės žolės gaisrai, daugiausia jų – keturiolika – registruota Vilniaus apskrityje, Alytaus apskrityje užregistruoti aštuoni gaisrai, Klaipėdos – keturi.
Praėjusią parą ugniagesiai 69 kartus vyko gesinti gaisrų atvirose teritorijose, išdegė 42,8 ha, pirmadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Ugniagesiai visoje Lietuvoje pradeda reidus dėl pernykštės žolės deginimo, tam žadama pasitelkti dronus, nustatant pažeidėjus talkins ir aplinkosaugininkai, miškininkai.
Draudžiamus įrankius laikiusiam ir neteisėtai žolę prie savo sodybos išdeginusiam skuodiškiui gresia bauda iki 1268 eurų, ketvirtadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Pirmąją pavasario dieną, antradienį, buvo užfiksuotas pirmasis šiemet žolės gaisras, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Daugiausia gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį, pastebi ugniagesiai gelbėtojai. Praėjusių metų balandį ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, Lietuvoje jau liepsnojo 360 kartų.
Kovo mėnesį kilus per šimtą žolės gaisrų ir artėjant šiltam bei vėjuotam savaitgaliui, ugniagesiai gyventojams primena apie atsakomybę, gresiančią už žolės deginimą.
Valstybinių miškų urėdija įspėja gyventojus apie gaisrų pavojų, prašo nedeginti pernykštės žolės, elgtis atsakingai ir saugoti gamtą, save bei savo turtą.