Po kelerių metų pertraukos Kauno botanikos sodo oranžerijoje vėl skraido per kelis šimtus niekur nematytų drugių. Mažiausiems parodos lankytojams didžiausias įspūdis, kai drugeliai nutupia ant jų, praneša LNK.
VDU Kauno botanikos sode 2014 m. pradėta kurti nauja hortenzijų kolekcija – jau didžiausia Baltijos šalyse. Ši unikali kolekcija jau pradeda žydėti: daugiau kaip 100 veislių augalai keri įvairiaspalviais, dideliais, kvapiais žiedynais, intriguoja išradingais veislių pavadinimais.
VDU Kauno botanikos sodo parke kvapniais, medaus pilnais žiedais pradeda puoštis katalpos – dekoratyvūs medžiai, kurie už grožį buvo įvertinti apdovanojimais Londono Karališkosios draugijos.
VDU Kauno botanikos sode įsikūrusi didžiausia Lietuvoje astilbių ekspozicija jau džiugina lankytojus savo įvairiaspalviais žiedais ir skirtingomis šluotelių formomis.
VDU Kauno botanikos sode pražydo didžiažiedis naktenis (Selenicereus grandiflorus). Itin trumpu naktiniu žydėjimu pasižymintis augalas išskleidė keturis žiedus, kurių grožį pavyko įamžinti.
Sekmadienį VDU Kauno botanikos sode vyko „Mezginių pasaulio“ projekto „Mezgimas ir mada“ vasaros suknelių kolekcijos pristatymas, kuriame nertas ir megztas sukneles demonstravo ir žymios moterys.
VDU Kauno botanikos sode viešėjo ir savo vardo ąžuolų giraitę aplankė garsi gamtosaugininkė ir antropologė, viena iškiliausių lietuvių kilmės mokslininkių prof. Birutė Galdikas.
Tarp retų VDU Kauno botanikos sodo eksponatų įsitaisė invaziniai augalai – Sosnovskio barščiai. Sodo darbuotojai neslepia, kad šių augalų naikinimas primena kovą su vėjo malūnais.
VDU Kauno botanikos sodo rožyne palikta vietos žaidimams. Ir ne bet kokiems, o rožių deriniams su daugiamečiais ir vienmečiais augalais. Rožyno plane išsiskiriantys keturi kvadratai prieš oranžeriją yra skirti ne stacionariai kolekcijai, o idėjoms ir inovacijoms: lankytojai sudominami, intriguojami, skatinami atrasti iki šiol netikėtų matymo kampų.