Laikinoji sostinė nuo šiol turi savo vadinamąjį Silicio slėnį, įsikūrusį Aleksote ir gavusį „Alex“ pavadinimą. Pirmoji čia įsikūrusi įmonė tikisi, kad jų kuriami vaistai sukels revoliuciją medicinoje gydant nepagydomas ligas.
Pasikeitus orams šeimos gydytojai nespėja priimti pacientų. Vienoje Vilniaus poliklinikoje jų sulaukia keliasdešimt tūkstančių per dieną. Daliai apsilankymo tenka laukti savaitę arba bendrauti su sveikatos gelbėtojais telefonu. Tiesa, sparčiai sugrįžta COVID–19, o iš vaistinių šluojami testai – nebe tokie tikslūs.
Gydymo įstaigose – pacientų antplūdis. Gyventojai skundžiasi gerklės skausmais, stipria sloga ir kitais peršalimo simptomais. Susirgimų tempas kyla greičiau nei įprastai, o dažniausia diagnozė – COVID-19. Anot medikų, dažnai žmonės net nežino, kad serga koronavirusu, nes dabartiniai, iš vaistinių šluojami testai nebetikslūs. Gydytojai ragina prisiminti kaukes, kitas apsaugos priemones ir primena, kaip sustiprinti savo imunitetą.
Pagal inovatyvių vaistų prieinamumą Lietuva velkasi visų Europos valstybių uodegoje: iš 167 inovatyvių vaistų, registruotų 2019–2022 metais, šių metų pradžioje buvo kompensuojama vos 14-a, tuo tarpu ES šalių vidurkis – 72 preparatai, rašo „Lietuvos rytas“.
Nuo šiol pacientai, turintys Lietuvoje išrašytus elektroninius receptus, vaistų galės įsigyti ne tik Latvijoje bei Lenkijoje, bet ir Ispanijoje, Portugalijoje, Graikijoje ir Estijoje.
Neseniai Seime prisiekė naujasis sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas. Spalį šalyje vyks Parlamento rinkimai, po kurių, tikėtina, pasikeis Vyriausybės paveikslas. Tačiau naujasis ministras dar turi pakankamai laiko imtis neatidėliotinų pokyčių sveikatos apsaugos sistemoje, pavyzdžiui, pakoreguoti bazines vaistų kainas.
„Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prekių už mažą kainą ir dvi prekių kategorijas su nuolaidomis, kurias gyventojai kasdien galės įsigyti visose „Eurovaistinėse“. Visas dėmesys skiriamas aktualių nereceptinių vaistų, maisto papildų ar grožio prekių kainoms.
Kauno klinikų Branduolinės medicinos tyrimų centre (BMTC) atliekami tyrimai pozitronų emisijos tomografijai (PET) reikalingiems vaistiniams preparatams kurti. Tikimasi, kad dar šiemet šie preparatai bus užregistruoti ir taps prieinami ne vien klinikų pacientams. Tai atpigintų itin jautrų ir brangų tyrimą, leistų jį skirti dažniau.
Vyraujant vasariškiems karščiams, svarbu nepamiršti pasirūpinti ir vartojamais vaistais, maisto papildais. Vaistininkė Jelena Deksnienė įspėja, kad per karščius negalima laikyti vaistų automobilyje ir netgi palikti jų namuose pasiekiamų saulės spindulių, ir dalijasi patarimais, kaip saugiai laikyti vaistus tiek namuose, tiek keliaujant.