Kaune įpusėjus Europos kultūros sostinės metų programai ir rugsėjį laukiant keleto aukšto lygio renginių, turizmą mieste tikimasi grąžinti į priešpandeminį lygį, sako programos kūrėjai.
Poilsiautojų srautus Girulių kempinge reguliuoja oras, kuris šią vasarą gana palankus vasaroti ir palapinėse. Kempingą vėl prižiūrinčio Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro atstovų teigimu, turistų iš užsienio neatgraso netgi karo grėsmė.
Net ir nesenais laikais, kai turistai Lietuvoje upėmis tekėjo, o sostinėje jų patogiam poilsiui dygo prabangūs viešbučiai, skambėjo nerimo gaidos dėl mūsų šalies smukimo pasauliniame turizmo konkurencingumo indekse, dėl galimo turizmo sulėtėjimo. Pranašystės išsipildė.
Įpusėjus vasaros sezonui, LNK pasidomėjo Lietuvos turistų apie šį sezoną pajūryje, kaip jiems sekėsi, kokios vyrauja pramogos ir kiek dviem žmonėms kainuoja keturių dienų atostogos Palangoje.
Palangos verslininkai teigia, kad šį vasaros sezoną kurorte nakvynių užsakoma apie dešimtadaliu mažiau. Teigiama, kad tam didelės įtakos turi vėsesni orai bei tai, jog nemaža dalis gyventojų renkasi atostogauti užsienyje.
Upės kaimynystė miesteliams, siekiantiems pritraukti turistų, suteikia gausybę galimybių. Jas išnaudoti gerokai lengviau, kai dirbama surėmus pečius. Tai liudija Kauno rajono ir Aizkrauklės savivaldybės bendradarbiavimas, kurio rezultatus galėjome pamatyti infoturo metu birželio 28–29 d.
Po pandemijos į Klaipėdą vėl grįžus kruiziniams laivams pastebima, kad dėl sugriežtintų reikalavimų jie atvyksta nepilni, pasikeitę ir turistų įpročiai – svečiai rečiau renkasi organizuotas ekskursijas, keliauja individualiai.
Kipras yra labai populiarus tarp rusakalbių poilsiautojų, tačiau dabar dėl karo Ukrainoje ir ES skrydžių draudimų sala neteko beveik 800 tūkst. rusų ir ukrainiečių poilsiautojų, pasakojama LNK reportaže.