Nacionaliniame dailės muziejuje nugulė visa kolekcija iš Ukrainos. Ką gelbėti iš karo draskomos šalies? Apie tai LNK reportaže buvo kalbamasi su muziejaus direktoriumi Arūnu Gelūnu.
Klaipėdos kultūros magistrė Angelina Banytė – dailininkė, monumentaliosios tapybos meistrė, kurios darbai puošia ne tik viešuosius miesto pastatus, bet ir šventyklas. Ji sukūrė didžiausią visoje Rytų Europoje freską ant Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios fasado. Sieninės tapybos meistrė tikina, jog tapydama Dievo namuose visiškai atsiduoda jo valiai.
Jonas Kunickas niekada nelaukia, kol ateis mūza, – prie molberto tapytojas pasirodo kur kas anksčiau, o kai ant peties nutupia įkvėpėja, drobėje gimsta pusnuogės ir nuogos moterys.
Kryptingai savo veiklą tęsianti ir prie visuomenės edukacijos apie šiuolaikinį meną prisidedanti „Meno ministerija“ kviečia į tapytojos, pedagogės, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto docentės dr. Jovitos Aukštikalnytės-Varkulevičienės personalinę parodą.
Tapytojos Eglės Norkutės paveikslai, kaip sako kūrėja, primena dėlionę. Jų kompozicijos kuriamos iš kasdienybės fragmentų, meno istorijos citatų, mitologinių motyvų. Dėliodama vaizdus, kuriems būdingas siurrealumas, tragikomiškumas, netikėtumai, autorė apmąsto tapybos mediją ir savo santykį su ja.
Gimęs, augęs ir mokslus baigęs Kaune, Dalius Jonaitis buvo ištikimas šiam miestui. Tačiau supratęs, kad darbas rinkodaros srityje neteikia pilnatvės, jis ryžosi pokyčiams.
Baigusi Vilniaus dailės akademiją, Mykolo Romerio universitetą ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, kaunietė Rebeka Bruder nededa taško. Kaip pati sako, jai patinka trumpam stabtelėti, bet ne stovėti.
Kūryba gamtos apsuptyje ne tik harmonizuoja, bet ir suteikia galimybę sustiprinti ryšį su gamta pajaučiant jos gyvybingumą, sykiu patiriant visa apimančią ramybę. Tai, kad gamta gali būti antroji menininkų dirbtuvė, patvirtina jau 27-ąjį kartą Prienų rajone vykęs Šilavoto Davatkyno pleneras.