Savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie Valstybinėje mokesčių inspekcijoje deklaruoja pajamas už praėjusius metus, turės sumokėti ir socialinio draudimo įmokas „Sodrai“. Kiek ir kokių įmokų reikia sumokėti, asmeniškai paaiškins „Sodros“ specialistai – su gyventojais jie susisieks telefonu, elektroniniu paštu arba per asmenines paskyras.
Mokesčius sąžiningai mokėti norintis kaunietis suglumo pamatęs, kad „Sodros“ svetainėje yra tik praėjusių ir ankstesnių metų individualios veiklos skaičiuoklės.
Moters diena – puiki proga pakalbėti, ar XXI amžiuje moterims ir vyrams vienodai atlyginama už darbą. Apie tai LNK žurnalistė diskutavo su „Sodros“ Statistikos analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikyte.
Vidutinės Lietuvos gyventojų darbo pajamos ketvirtąjį 2022 metų ketvirtį toliau augo, bet atsiliko nuo infliacijos tempų, rodo naujausi „Sodros“ duomenys.
„Sodra“ pernai gavo 6,3 mlrd. pajamų, arba 17 proc. daugiau nei užpernai, o jos išlaidos didėjo 13 proc. iki 5,58 mlrd. eurų, rodo preliminarūs duomenys.
Pasitaiko atvejų, kad tik vizito pas gydytoją metu žmogus sužino, jog yra nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), todėl už gydymą turės susimokėti. Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kaip pasitikrinti draudimo galiojimą, kad būtų išvengta tokių nemalonių staigmenų.
Nors įprastai motinystės atostogos įskaičiuojamos į darbo stažą, viena kaunietė įsitikino, kad taip nutinka ne visada. Ji pasipiktino paliktomis įstatymo spragomis ir „Sodros“ pozicija.
Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą dėl kaupimo iki birželio 30 d. Atsakome į dažniausiai žmones neraminančius klausimus dėl įtraukimo į kaupimą ir dalyvavimo antros pakopos pensijų kaupime.