Apie atliekų krūvas viename žaliausių Vilniaus mikrorajonų pranešė patys gyventojai. Šiemet pasirodžius naujai internetinei svetainei žmonės jau užfiksavo daugiau nei 400 šiukšlių atvejų gamtoje, praneša LNK.
Be gamtos savo gyvenimo neįsivaizduojanti menininkė Nomeda Marčėnaitė sako, kad dažnas laukia, kol pradės svilti uodega, kad imtų rūpintis supančia aplinka. „Mūsų vaikai turi teisę į šitą pasaulį, o mes, šitaip negalvodami, atimame iš jų sveiko gyvenimo galimybę“, – sako moteris.
Vaizdo stebėjimo kameros, įrengtos prie šiukšlių konteinerių, anot klaipėdiečių, neduoda naudos. Nors šiukšlės dažniausiai išvežamos greitai, netrukus atsiranda naujų, tarp jų – įvairios statybinės atliekos, baldai ar kiti nereikalingi daiktai.
Benamiai – laisvi žmonės, eina, kur nori, miega, kada nori. Laisvoje šalyje tai nėra draudžiama. Neleistina tik šiukšlinti, nes teritorijos valymas – visų mūsų mokesčiais apmokamas darbas.
Su portalo kauno.diena.lt redakcija susisiekęs lietuvis tolimųjų reisų vairuotojas Kęstutis Grubliauskas pirštu bedė į piktžaizdę, gają daugelyje skirtingų šalių – prišiukšlintas pakeles ir kitas vietas. Vyras įsitikinęs, jei nebus imtasi priemonių problemai užkardyti, ji taps nevaldoma bei greitu metu gausiai išsikeros ir Lietuvoje.
Uostamiestyje skandalai dėl šiukšlinimo nesibaigia. Šį kartą Žvejybos uosto rajone nukrito ne nuorūka ar saldainio popierėlis, o nedidelę spintelę ar seną televizorių primenantis daiktas. Aplink pabiro stiklo šukės.
Vilijampolė virsta sąvartynu – tokia mintis kilo išvydus nuotraukas, kuriomis dalijasi mikrorajono gyventojai. Šiukšlių kalnai stūkso ne tik prie konteinerių, bet ir po daugiabučio langais.
Vienos gatvės Vilijampolėje gyventojai jau kelerius metus jaučiasi kaip karo lauke – dažnai paryčiais aidi stiprūs, šūvius primenantys garsai. Pasak gyventojų, šitaip ramybę drumsčia jaunas kaimynas, kurio esą nepavyksta sutramdyti nei pareigūnams, nei teismams.