Istorinių architektūros objektų ir kitų miesto pastatų atnaujinimą kasmet dalinai finansuojanti Kauno savivaldybė šiemet suplanavusi skirti lėšas dar pusšimčio objektų sutvarkymui. Kaip praneša savivaldybė, tam numatyta rekordinė suma – daugiau kaip pustrečio milijono eurų. Sąraše – nuo senųjų Kauno medinukų iki ikoniškų modernizmo bei kitų istorinių statinių.
Dažname Lietuvos mieste, tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek mažesniame, akis bado seni, apleisti pastatai. Atrodo, neįveikiama užduotis nušluoti tokias kiuženas nuo žemės paviršiaus ir vietoj jų pastatyti naujus, akį traukiančius.
Šiemet Lietuvos policija atsisakė 70 nekilnojamo turto objektų. Senų pastatų išlaikymui ir remontams skirtos lėšos dabar bus naudojamos pareigūnų aprūpinimui – už sutaupytus pinigus bus perkamos liemenės, šoviniai, antrankiai, elektros šoko prietaisai.
Kauno statybų sektoriuje išryškėjo naujos tendencijos. Šiemet verslininkai kaip niekad daug dėmesio skiria seniems projektams. Mieste taip pat netrūksta užmojų antram gyvenimui prikelti seniai pamirštus statinius.
Plati geografija
Savivaldybės Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjo Nerijaus Valatkevičiaus teigimu, šiais metais Kaune statybų vajų pajus įvairūs miesto mikrorajonai.
Jau prasidėjusios statybos Senamiestyje ir Naujamiestyje, taip pat ruošiami projektai ir gerokai toliau nuo centro nutolusiose vietose. Statybų apimtys išlieka panašios, kaip ir pra
Uostamiesčio valdžia žada atsikratyti apleistų, avarinės būklės statinių. Pirmiausia bus likviduojami vos besilaikantys sandėliukai. Griežtesnių priemonių bus imtasi ir prieš apleistų pastatų savininkus.
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Juditos Simonavičiūtė savo įsakymu sudarė komisiją, kuriai buvo pavesta apžiūrėti apleistas teritorijas ir statinius, surašyti aktus ir įvertinus padėtį pateikti išvadas dėl avarinės ir antisanitarinės būklės likvidavimo ir aplinkos sutvarkymo.
Parteiktame sąraše yra 26 statiniai, kurie neturi savininkų, o