Jau kelis mėnesius orkos, dar vadinamos banginiais žudikais, prie Ispanijos ir Maroko krantų puola laivus, ypač jachtas, keletą jų jau ir nuskandino. LNK žurnalistas apie tai kalbėjosi su Lietuvos jūrų muziejaus vyr. biologu Remigijumi Dailide.
Baltijos jūros bangos netoli Juodkrantės į krantą išmetė negyvą kardžuvę. 160 cm ilgio žuvis sukėlė nuostabą, nes kardžuvės gyvena gerokai didesnio druskingumo vandenyse.
Sodybas ar gyvenamuosius namus puoselėjantys klaipėdiečiai su siaubu pasakoja apie savo patirtis kovojant su šliužais. Suaugėlius padarus jau atpažįsta visi, o sodyboje aptikę keistus kiaušinėlius, daržininkai krapšto galvas – kieno jie, palikti ar naikinti?
Žvejai mėgėjai įspūdingais laimikiais ne itin giriasi, tačiau vienai kompanijai žvejyba iš valties buvo itin laiminga. Fiksuotas pirmasis šios žiemos rekordas – beveik trys šimtai stintų per šešias valandas.
Žvejai trumpam buvo sukrutę dėl pajūryje pūtusio tinkamo stintų žvejybai vėjo. Tačiau jis vyrų aistros nepateisino, mariose pajudėjo ižas, ir stintų žvejyba nuėjo šuniui ant uodegos.
Stintų žvejybos startas šiemet vėlyvas, tačiau žvejų rankose jau spurda po vieną ar kitą sugautą žuvelę. Nuo Palangos tilto prieš kelias dienas žvejojusieji gyrėsi sugavę pusantro kilogramo stintų.
Panašu, kad stintų sezonas baigiasi neprasidėjęs – Nemuno žemupyje žvejai stintų taip ir nesulaukia, o priekrantės žvejai traukia paskutines stintas tinklais.
Klaipėdiečius į turgų vilioja visoje prekyvietės teritorijoje tvyrantis stintų kvapas. Tiesa, pačios stintos nepigios – už didelių žuvų kilogramą prašoma 9,99 euro, mažesnės parduodamos po 7,99 euro.
Smiltynėje šeimininkaujančių šernų priviso tiek, kad pievelės prie krantinių virto arimais. Šių gyvūnų būreliai jau sukiojasi prie pat prieplaukos, tad vietiniai juokauja, kad nenustebs, jei vieną dieną šerną sutiks ir kelte.