Dirbantys su vaikais privalės turėti skaitmeninį QR kodą, kuris patvirtins, kad asmuo nėra teistas už seksualinius ir sunkius nusikaltimus. Šis reikalavimas galios ir religinėms bendruomenėms.
Svarstant įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įtvirtinti prievolę tikrinti su nepilnamečiais dirbančiųjų teistumą už seksualinius ar sunkius nusikaltimus, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) mano, kad tokia tvarka turėtų galioti ne tik teistiems, bet ir kaltinamiesiems asmenims. Visgi, iniciatyvai numatyti tokią tvarką ir visiems religinių bendruomenių darbuotojams paramos pritrūko.
Seimas imsis svarstyti siūlymą leisti iki 1,2 procento gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies skirti ir religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir religiniams centrams.
Valstybei skyrus vienodo dydžio finansinę paramą Konstantinopoliui ir Maskvai pavaldžioms stačiatikių bendruomenėms Lietuvoje, Finansų ministerija aiškina, jog toks sprendimas daugiausia susijęs su dešimtimis tūkstančių į Lietuvą po Rusijos invazijos atvykusių ukrainiečių.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) siūlo Seimui suvienodinti visų – tradicinių ir netradicinių – religinių bendruomenių nekilnojamojo turto (NT) mokesčio lengvatas.
Maskvos patriarchatui pavaldi Lietuvos Stačiatikių arkivyskupija sako nebuvusi įtraukta į diskusijas dėl pataisų, kurios leistų teismo sprendimu likviduoti religinę bendruomenę, jei tai būtina dėl nacionalinio saugumo interesų.
Vyriausybė ketvirtadienį nutarė nepritarti Seimo narių grupės siūlymui religinėms bendruomenėms taikyti tokius pat elektros ir dujų tarifus, kaip ir buitiniams vartotojams.
Klausimas dėl Seimo narių grupės siūlymo sumažinti Lietuvoje veikiančių tradicinių ir valstybės pripažintų religinių bendruomenių ir bendrijų išlaidas energetikos ištekliams trečiadienį išimtas iš Vyriausybės posėdžio darbotvarkės.