Techninę recesiją Lietuvoje labiausiai jaučia pramonė, tačiau kitų sektorių ekonominė padėtis išlieka stabili, be to, gali gerėti, sako banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) sekmadienį pareiškė, kad jis ir toliau yra kupinas optimizmo, tikėdamasis susitarti su respublikonais, siekiant padidinti JAV skolos limitą ir išvengti įsipareigojimų nevykdymo.
Lietuvos banko (LB) vadovas sako, kad šalies ekonomikos nuosmukis pirmąjį ketvirtį nustebino neigiamai, tačiau jis tikisi, kad pirmasis Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) įvertis vėliau dar gali keistis į gerąją pusę. Gediminas Šimkus sako, jog dar anksti „užsakyti mišias“ šalies ekonomikai, nes darbo rinka yra aktyvi, atlyginimai auga toliau, nedarbas išlieka stabilus.
Recesiją Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen vadina niūriausiu scenarijumi, kuriam nėra pagrindo, bet mano, kad Lietuva yra užgrūdinta krizių ir išbandymų, todėl sugebės su „šita situacija pakankamai sėkmingai susidoroti“.
Lietuvos ekonomikai per metus smukus 3,7 proc., o per ketvirtį – 3 proc., ekonomistai sako, kad nuosmukį labiausiai lėmė sulėtėjusi pramonė, bet situacija nėra kritinė. Anot jų, nepaisant neigiamų pirmojo ketvirčio šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) rodiklių, metai šalies ekonomikai turėtų būti „pakankamai neblogi“.
Pramonė jau recesijoje, teigia vyriausiasis „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis. Lietuvos pramonė pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 12 proc., o vien kovą – beveik 17 proc. Tikėtina, kad netrukus tai pajus ir kiti sektoriai. Finansų ministerija prognozuoja, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiais metais augs 0,5 proc., o vėliau augimas esą padidės iki 3 proc. Bankų ekonomistai savo prognozes atnaujino vakar. Ką jos rodo, pokalbis su N. Mačiuliu.
Statistikams skelbiant, jog Lietuvos pramonė pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 12 proc., o vien kovą – beveik 17 proc., analitikai sako, kad šalies pramonė jau yra recesijoje ir tikėtina, kad netrukus ją pajus ir kiti sektoriai.
Ekonomistai prognozuoja, jog šių metų pirmaisiais mėnesiais stebėsime trumpalaikį kainų kritimą, o visuose sektoriuose dar labiau kils atlyginimai. Tiesa, startuolių darbuotojai jais skųstis nelabai gali jau ir dabar, pasakojama LNK reportaže.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) antradienį pareiškė, kad šiemet jo šalis išvengs skausmingos recesijos, ir prognozavo, kad didžiausia Europos ekonomika atsilaikys prieš po Rusijos invazijos į Ukrainą padidėjusias energijos kainas.
Nors sausis yra niūrus mėnuo apskritai, nenusiminkite, ekonominės šių metų prognozės nėra tokios beviltiškos. Štai Europos centrinis bankas – tas pats, kuris kelis kartus pakėlė palūkanas jūsų paskoloms – sako, kad eurozonoje atlyginimai vysis infliaciją. Kaip čia taip, LNK žurnalistas teiravosi „Swedbank“ ekonomisto Nerijaus Mačiulio.