47 proc. gyventojų sutinka arba greičiau linkę sutikti, kad moterys turi teisę turėti pavardes su galūne -a, rodo LRT penktadienį paskelbta naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa.
Valstybinė lietuvių kabos komisija (VLKK) sako neketinanti plėsti moterų pavardžių rašybos būdų ir įteisinti moteriškos pavardės su galūne -a rašybos, bet neuždaro durų svarstymams, jei atsirastų daugiau kultūrinių argumentų.
Seimo narių grupė surinko parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl anksčiau šiemet priimto įstatymo, leidžiančio raidžių „w“, „q“, „x“ rašybą asmens dokumentuose.
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas sprendimas civilinėje byloje, kurioje teismas netenkino prašymo pakeisti pavardėje pirmąją raidę – iš „V“ į „W“.
Šis Seimas nėra pajėgus apsispręsti dėl naujos asmenvardžių rašybos, nes vyrauja per didelė nuomonių įvairovė, sako Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkė Agnė Širinskienė.
Originalios pavardės rašyba papildomame paso puslapyje teisiškai neturėtų jokios galios ir neišspręstų mišrioms šeimoms kylančių problemų, sako Europos teisės departamento (ETD) generalinio direktoriaus pavaduotojas Karolis Dieninis.
Kauno apygardos administracinis teismas pasekė sostinės teismų pavyzdžiu bei pripažino, jog už brito ištekėjusi lietuvė pagrįstai reikalavo vaikų lietuviškuose pasuose įrašyti pavardes su raide „w“.