Abiturientai atliko patikrinimą, kaip yra pasiruošę matematikos egzaminui ir jame vidutiniškai surinko vienu tašku mažiau nei analogiško patikrinimo metu pernai, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).
Kai kurie suaugę matematikos pamokas ir užsiėmimus atsimena su didžiausia išgąsčiu, o kiti – skaičiavimo užduotis nuo pat mažumės mėgo ir net suaugus mielai ir be jokio vargo jas sprendžia. „Suteikite vaikams nenuobodžias priemones mokytis skaičiuoti. Svarbiausia – žaidimas, o ne griežtas mokymas“, – pabrėžia ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ mokytoja Laura Daujotė.
Sako, kad vaikus mokyklose blogai moko matematikos. Ir gerai, kad blogai. Pavyzdžiui, koks skirtumas, ar prie 8 pridėjus 12, ar prie 12 pridėjus 8? Jokio. Arba prie 5 pridėjus 15 ar prie 15 pridėjus 5? Dar labiau jokio skirtumo. Visiškai tas pat ar, iš 4 ištrauktume kvadratinę šaknį, ar tuos 4 padalytume į dvi lygias dalis.
Valstybinių brandos egzaminų sesiją dažnai lydi didelis nerimas, o matematikos egzaminas bene didžiausias galvos skausmas daugeliui abiturientų ir jų tėvų. Kaip jam pasiruošti? Kaip tinkamai mokytis, kad mokslo metų pabaigoje atsivertus egzamino užduotis neapimtų panika, o gauti rezultatai nesugriautų ateities planų?
Šiais metais matematikos egzaminą išlaikė daugiau mokinių nei pernai. Neišlaikė virš 15 procentų, o pernai neišlaikiusiųjų buvo dvigubai daugiau, praneša Info diena.
Pirmadienį ir antradienį visi abiturientai, kurie pasirinko laikyti matematikos valstybinį brandos egzaminą, gali nuotoliniu būdu dalyvauti elektroniniame nuotoliniame matematikos žinių patikrinime.
Valstybinį matematikos brandos egzaminą laikyti ketinantiems abiturientams balandį bus rengiamas nuotolinis matematikos žinių patikrinimas, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Šiųmečių matematikos brandos egzaminų rezultatai atskleidė niūrią tendenciją: kas trečias abiturientas šalyje sulaukė neigiamo įvertinimo. Iškart po to įsiplieskusi arši diskusija ir kaltųjų paieškos nedavė jokios naudos.