Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai informuoja, kad šiemet birželio 30 d. kauniečiui diagnozuota reta liga – tuliaremija.
Penktadienį Lazdijų rajone į Nemuną ties Varviškės kaimu išpiltas biologinis preparatas „VectoBac 12AS“ kraujasiurbių upinių mašalų lervutėms naikinti, pranešė Druskininkų savivaldybė.
Šiltuoju metų laiku naminius gyvulius intensyviai puola įvairūs vabzdžiai. Uodų, musių, sparvų, gylių, mašalų ar kitų vabzdžių antplūdis gyvūnams gali sukelti nerimą, baimę, sutrikdyti įprastinius virškinimo procesus, pasitaiko atvejų, kai gyvuliai dėl to nugaišta.
Lietuvoje ne tik kalendorinė, bet ir pati tikriausioji vasara. Jos dar tiek nedaug, bet po saulėto ir šilto pavasario ji atėjo kažkaip paprastai, lyg tam visai nesiruošusi. Taip atrodo mums, juk vasara atėjo viską žinodama, jausdama ir matydama. Jai gamtoje nėra staigmenų...
Retam kuriam poilsiaujant gamtoje pavyksta išvengti kraujasiurbių ir kitų vabzdžių atakų. Todėl specialistai pataria prieš ruošiantis į kelionę ar net trumpą išvyką pasirūpinti tinkama apsauga ir pirmosios pagalbos priemonėmis.
Upinių mašalų seilės labai toksiškos, tad žmonėms sukelia lengvą alerginę reakciją (iškyla gumbai arba labai niežti), o gyvuliai netgi gali kristi, LRT RADIJUI sako gamtos mokslų daktarė Rasa Bernotienė.
Netoli Lietuvos–Baltarusijos pasienio naikinami žmones ir gyvulius geliantys kraujasiurbiai upiniai mašalai. Į Nemuną, kuriame jie veisiasi, supilta pusseptinto tūkstančio litrų biologinio preparato „Vectobac“. Mokslininkų skaičiavimu, norint visiškai išnaikinti šiuos mašalus, preparato į Nemuną reikėtų pilti ir kaimyninėje Baltarusijoje, o Lietuvoje net du kartus.
Vasarą gausu festivalių, kur renkasi minios žmonių. Rodos, grynas oras, gamta, ausiai maloni muzika vilioja ne tik festivalių dalyvius, bet ir kenkėjus. Kaip užkirsti kelią ne į taktą zyziančiam uodui ar išvengti skaudaus širšės įgėlimo?
Gamtos tyrimų centro prognozėmis, pietryčių Lietuva šiemet pailsės nuo kraujasiurbių upinių mašalų antplūdžio. Praėjusį savaitgalį šio centro mokslininkai čia aptiko jau tik pavienių mašalų.