Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį atidarė Lietuvos studentų sąjungos (LSS) asamblėją „Vakar, šiandien, rytoj“, skirtą sąjungos 30-ojo gimtadienio progai.
Gėlė, buteliukas gazuoto vandens, buteliukas negazuoto vandens, stiklinė, porcija sriubos, porcija antro patiekalo, sausainiai, kava, vaisiai ir servetėlės, tuo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos administracijos darbuotoja trečio kurso studentams nurodė aprūpinti baigiamųjų darbų komisiją.
Švietimo ir mokslo ministerija informavo, kad nuo spalio 1 d. doktorantų stipendijos didėja ketvirtadaliu. Lietuvos studentų sąjunga džiaugiasi šiuo pokyčiu, tačiau kartu primena apie kitų pakopų studentų finansinę padėtį, rašoma pranešime spaudai.
2012-2015 m. tyrimas „Eurostudent“ atskleidė, kad Lietuvoje valstybės parama studentams yra mažesnė už Europos vidurkį tiek pagal paramą gaunančių studentų skaičių, tiek pagal paramos santykį su kitomis studentų pajamomis. Lietuvoje paramą iš valstybės gauna apie 30 proc. studentų, kai, tarkime, kaimyninėje Es
Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo, kad gerai besimokančiais būtų laikomi visi studentai be akademinių skolų ir jie visi dalyvautų rotacijoje.
Prezidentūros atstovė šiame modelyje pasigenda aukštojo mokslo kokybės garantijų. Rektorių konferencijos vadovas ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Orinta Leiputė savo ruožtu pažymi, kad apibrėžiant gerai besimokantį studentą vis tik turėtų būti įvardijamas pažymių vidurkis.
LSS prezidentas Paulius Baltokas ketvirtadienį surengtoje diskusijoje su įvairių institucijų atstovais žurnalistams sakė, j
Pirmadienio rytą prie Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų atstovybės iškilo plakatai su užrašais „Seimūne, ar girdi mus?“. Tokiais retoriniais klausimais buvo siekiama atkreipti seimo narių dėmesį į svartomą Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio pataisą, kuria siekiama įtvirtinti gerai besimokančio studento sąvoką, kaip tokio, kurio vidurkis didesnis nei „7“ ir neturinčio akademinių skolų. Šioje pataisoje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir jos narės įžvelgia nemažai spragų.
Protestuodamos savivaldos siekia, kad visi ger
Įpareigojimas būsimiesiems medikams numatyti būsimą darbo vietą dar stojimo į universitetą sutartyje gali prieštarauti Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės aktams, mano Lietuvos studentų sąjunga (LSS).
Dabar studentai įvairiose įmonėse ar organizacijose atlieka praktiką tik paskyrus aukštosioms mokykloms. Studentų sąjunga norėtų, kad būtų daugiau savanoriškų praktinių užsiėmimų.
Rengiami Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimai, kurie, pasak Švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, turėtų būti paskelbti maždaug po mėnesio. Ministras susitiko su studentų atstovais, išklausė jų pasiūlymų ir išsakė savo nuomonę apie reikalingus pakeitimus.
Planuojami pakeitimai dėl aukštųjų mokyklų sutarčių su ministerija, krepšelių skirstymo ir aukštųjų mokyklų vertinimo metodikos, karjeros stebėsenos mokslo kokybei įvertinti ir kita.
Pakeitimai vis dar formuluojami.
Susitikime su Lietuvos studentų sąjunga švietimo ir mokslo ministras išklausė stu
Daugiau nei trijų tūkst. studentų protesto laiškai nuo 12 val. plūdo į Vyriausybės institucijas. Faksu laiškus siuntė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos studentai.
Prie studentų akcijos jau prisidėjo ir aukštųjų mokyklų dėstytojai.
Vyriausybę ir jos institucijas antradienio popietę pasiekė tik dešimtadalis faksimiliniu ryšiu siųstų studentų laiškų. Prie akcijos prisijungė studentai iš ISM Vadybos ir ekonomikos, Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Mykolo Romerio, Vilniaus Pedagoginio, Klaipėdos universitetų, Lietuvos kūno kultūros akademijos taip pat