Ar kada susimąstėte apie kvapnius pasivaikščiojimus su savo augintiniu? Prabangus italų prekės ženklas „Dolce & Gabbana“ išleido šunims skirtus kvepalus, pavadintus paties įkūrėjo augintinio vardu – „Fefe“, rašoma „Sky News“.
Ar galite įsivaizduoti kuo kvepėjo Napoleonas ar grožio ikona Kleopatra? O kuo kvepinosi Barbora Radvilaitė? Visa tai galite patirti patys. Lietuvoje pirmą kartą eksponuojama didžiausia kvepalų kolekcija. Istorinių asmenybių kvepalai kurti Lietuvoje, tačiau ingredientai atkeliavo iš viso pasaulio, o kvapai atkurti atliekant istorinius tyrimus.
Į kai kurių klaipėdiečių butus nuolat sklinda nemalonus narkotinių medžiagų kvapas – „žolininkai“ balkonuose nesibaimindami rūko beveik kiekvieną vakarą. Aitrus dvokas jaučiasi net įėjus į tokio daugiabučio namo laiptinę.
Su eglutėmis dabar elgiamasi gana švelniai. Nėra taip, kad prasidėjus prieškalėdiniam laikotarpiui pamiškėse ima pokšėti kirviai, džirinti pjūklai, aimanuoti lūžtantys kamienai.
Buvusi Nacionalinio saugumo tarybos vyresnioji direktorė Europos ir Rusijos reikalams dr. Fiona Hill prisiminė vakarienę, kurioje dalyvavo dirbdama nacionalinės žvalgybos pareigūne. Tada ji sėdėjo greta Rusijos prezidento. Moteris prakalbo apie Vladimiro Putino įvaizdį, kurį jis bandė sukurti, rašo „Newsweek“.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas prieštarauja, kad Lietuvoje būtų prekiaujama elektroninėmis cigaretėmis, skleidžiančiomis įvairius aromatus ar skonius.
Kaip tvirtinama rašytiniuose šaltiniuose, nemalonus kvapas iš viduramžių lietuvio burnos sklisdavo net per dešimt žingsnių. Tai sukeldavo skorbutas, ėduonis ir pūliniai burnoje, plaučių bei žarnyno ligos. Blogas burnos kvapas ir šiais laikais persekioja ne tik lietuvius – apie pusę žmonijos.
Eglė Jonaitytė – smilkalų, kvepalų, sinergijų kūrėja. Pati save vadina melomane, svajojančia suburti grupę. Kartais jos dainos, kuriant kvapus, skamba ne balsu, bet mintyse. "Net ir buityje bandau išsaugoti kūrybinę kibirkštį", – tikina kvapų alchemikė.
Susirgę COVID-19 galite pajusti, kad visiškai išnyko kvapai, o mėgstamas maistas tapo nebeskanus – tai vienas dažniausių ir ankstyviausių pacientų nurodomų simptomų. Įrodymais pagrįstos medicinos grupė, dirbanti projekte „Laikykitės – medikai“, paaiškina, kaip virusas pažeidžia uoslę ir skonį bei per kiek laiko po ligos šie pojūčiai sugrįžta.
Suomijoje mokslininkai priėjo išvadą, kad šunys pajėgūs pagal kvapą atpažinti koronavirusu užsikrėtusius žmones, rašoma ketvirtadienį paskelbtame Helsinkio universiteto tyrime.