Nekontroliuojamam miškų gaisrui siaučiant netoli Los Andželo, tūkstančiai žmonių ketvirtadienį buvo paraginti bėgti nuo greitai plintančių liepsnų, jau prarijusių daugybę namų.
Šaltuoju metų laiku ugniagesiams padaugėja iškvietimų dėl kilusio gaisro, kurių priežastys – netinkamai prižiūrėti kaminai, netvarkingos krosnys, užsikimšę dūmtraukiai. Be to, dažniausiai tuose namuose nėra ir dūmų detektorių, kurie būtų galėję įspėti apie kilusį gaisrą.
Dėl balkonuose laikomų aibės daiktų Klaipėdoje kasmet kyla dešimtys gaisrų. Dažniausiai juos sukelia neužgesintos cigarečių nuorūkos. Ugniagesiai akcentuoja, kad balkonuose laikyti daug daiktų griežtai draudžiama.
Vilniuje ir Radviliškio rajone sekmadienį kilus gaisrams daugiabučiuose, iš pastatų išvesti šeši žmonės, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Reaguodama į šiais metais Lapių sąvartyne kilusius gaisrus, Kauno rajono savivaldybė kreipėsi į Kauno regiono atliekų tvarkymo centrą (RATC), prašydama imtis priemonių, kurios užtikrintų saugų sąvartyno eksploatavimą ir nekeltų grėsmės vietos gyventojams.
Rugsėjį Kaune ir Vilniuje vienas po kito nuvilnijo didelių nuostolių padarę gaisrai, kuriuos sukėlė sprogusios paspirtukų baterijos. Prieš tai panašių atvejų fiksuota mažesniuose šalies miesteliuose. Kaip išvengti vis dažnėjančių nelaimių?
Vokietijos vakarinėje dalyje esančiame Eseno mieste šeštadienį kilo du gaisrai, per kuriuos buvo sužeista maždaug 30 žmonių, tarp kurių – du mažamečiai, kurių būklė dėl įkvėptų dūmų yra sunki, pranešė vietos valdžia.
Visoje Lietuvoje fiksuojama padidėjusi oro tarša. Iki rugsėjo vidurio fiksuota dvigubai didesnė oro tarša nei įprasta rugsėjui, ir ne tik dėl vietinių teršalų, kietosios dalelės atskrido iš Baltarusijos ir net Ukrainos.