Aplinkosaugininkai penktadienį pasmerkė Lenkijos priimtą prieštaringai vertinamą įstatymą dėl Oderio upės, kuri pernai nukentėjo nuo nuodingų dumblių, sukėlusių masinę žuvų žūtį, atgaivinimo.
Prie Nyderlandų krantų užsidegęs krovininis laivas su elektromobiliais buvo atvilktas į naują laikiną vietą, pirmadienį pranešė pareigūnai, skubėdami užkirsti kelią ekologinei katastrofai.
Pasaulį vargina sausros, potvyniai, audros. Žmonija nesuvaldo šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Prie to prisidėjo ir karas Ukrainoje, nes Vladimiro Putino invazija žaliuosius klausimus nustūmė į antrą planą. Pernai, kaip rodo duomenys, kenksmingų dujų išmetimas tik didėjo. Apie didėjančios ekologinės katastrofos pasekmes LNK žurnalistas kalbėjosi su Žaliosios politikos instituto vadovu Remigijumi Lapinsku.
Karas Ukrainoje turi daugybę šalutinių poveikių: ne tik ukrainiečių patiriamas gilias psichologines traumas, poveikį demografinei situacijai, skurdiems Afrikos, Azijos regionams gresiančią maisto produktų krizę. Kovos ir agresoriaus veiksmai daro didelę žalą Ukrainos gyvajai ir negyvajai gamtai.
Netrukus pamario krašte neliks vieno gražiausių vandens telkinių. Verslininkai jau nuleidžia itin skaidrų Stoniškių karjero vandenį ir ims kasti opoką – uolieną, kurioje yra silicio dioksido. Vienintelio Lietuvoje opokos telkinio vystytojai sulaukė žvejų ir vietinių gyventojų klausimo: kas nutiks šio telkinio žuvims?
Rusijos tarnybos trečiadienį pradėjo tyrimą dėl įtariamos taršos toksiškomis medžiagomis Kamčiatkos pusiasalio Ramiojo vandenyno pakrantėje, kur nugaišo daugybė jūrinių gyvių.
Kopūstėlių kaimas, Ukmergės rajonas. Buvusi sovietinė karinė bazė. Apleista, beveik nematoma teritorija, kurioje labai patogu daryti juodus darbus. Pavyzdžiui, vežti ir slėpti pavojingas atliekas. Įtariama, kad čia gali būti gudriai paslėpta dešimtys tonų aplinkai pavojingų atliekų. Jei kiltų gaisras, dustų visa Ukmergė, kaip neseniai duso Alytus.
Didžiuliai gaisrai visuomet būdavo Rusijos Sibiro miškų rykštė, tačiau šiemet ugnies siautėjimas pasiekė neįprastai aukšta lygį ir kursto nuogąstavimus dėl galimų ilgalaikių padarinių aplinkai.
Ramiajame vandenyne rutuliojasi ekologinė katastrofa: iš didelio laivo, užplaukusio ant seklumos netoli UNESCO pasaulio paveldo objekto Saliamono salose, liejasi nafta, penktadienį paskelbė Australijos pareigūnai.